Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy zakazującej aborcji eugenicznej

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka podczas posiedzenia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, znoszący legalność aborcji eugenicznej. Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu ograniczającego aborcję opowiedziało się 16 posłów, 9 było przeciw, nikt się nie wstrzymał od głosu. Obywatelski projekt zakłada zniesienie możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu ludzkiego.

Na początku posiedzenia Kaja Godek zwróciła uwagę, że aborcja jest nieludzką zbrodnią, która dokonuje się w Polsce na niewinnych dzieciach.

„Chcę uświadomić na początku tej dyskusji, że rozmawiamy o żywych ludziach. To nie jest projekt, na który można patrzeć tylko jako na zapis w ustawie. Ten zapis kosztuje życie trójki ludzi dziennie”- wyjaśniła Godek.

Obecnie obowiązująca ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1993 r. Zezwala ona na dokonanie aborcji w trzech sytuacjach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, gdy jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu dziecka albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik z okazji obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa powiedział: „Zespół Downa lub inne choroby nie mogą pozbawić człowieka prawa do urodzenia i do życia. Nie ma dzieci gorszego sortu!”.

„Prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka. Serdecznie dziękuję sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która udzielając pozytywnej rekomendacji obywatelskiemu projektowi ustawy „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 830 tys. Polaków, potwierdziła to prawo”– napisał w komunikacie z dnia 19 marca 2018 r. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

JB
Źródło: KEP, dorzeczy.pl

Nasze inicjatywy