Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Kulisy manipulacji

W Wydawnictwie FRONDA ukazała się kolejna książka Tomasza P. Terlikowskiego, dziennikarza i publicysty, pt. „Sprawa Profesora Chazana. Kulisy manipulacji”. Autor tym razem zagłębia się w kulisy głośnej sprawy odmowy zabicia chorego nienarodzonego dziecka przez profesora Bogdana Chazana. Postawa lekarza wywołała nagonkę postkomunistycznych, liberalnych mediów, która doprowadziła do usunięcia go z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny. A miała ona – jak zauważa autor – ściśle określony cel: przedstawić lekarza w jak najgorszym świetle, zbudować wizerunek człowieka bez sumienia, bez wartości, a do tego hipokryty. Problem polega tylko na tym, że jest to obraz całkowicie nieprawdziwy i pomijający absolutnie fundamentalne informacje z życia Profesora.

Tomasz Terlikowski w pierwszej części książki w sposób rzetelny przedstawia życiorys profesora Bogdana Chazana. W sposób niezwykle przejmujący opowiada o upadkach, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, aż do 1993 roku, kiedy to profesor Chazan stał się zdecydowanym i jednoznacznym obrońcą życia poczętych dzieci. Od tego czasu angażował się w niemal wszystkie działania pro-life, czego środowiska proaborcyjne nie mogły mu wybaczyć. I dlatego to właśnie on został wybrany na przedmiot ataku.

W dalszej części publikacji autor przeprowadza czytelnika przez poszczególne etapy sprawy. Poruszając kwestię „deklaracji wiary” oraz klauzuli sumienia, dziennikarz demaskuje próby manipulacji opinią publiczną. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dziecko, którego aborcji odmówił profesor Chazan, pochodziło z in vitro. Redaktor T. Terlikowski wnikliwie analizuje okoliczności pominięcia w całej sprawie tak ważnego „szczegółu”. Książka zmusza do refleksji i stanowi próbę odpowiedzi na pytanie: „Czy zadowolenie i szczęście dorosłych usprawiedliwia zabicie niewinnej istoty ludzkiej?” oraz „Czy ludzi niepełnosprawnych można zabijać?”.

Prezydent Warszawy swą decyzją jawnie naruszyła wolność sumienia prof. B. Chazana gwarantowaną każdemu obywatelowi w artykule 53 ust.1. Konstytucji RP: „Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii”.

„Jeśli zaakceptujemy dehumanizację i fałszywe współczucie, jakie zastosowano przy sprawie małego Jasia, którego abortowania odmówił prof. Chazan, to prędzej czy później dojdziemy do świata, w którym karać będziemy za odmowę zabicia chorych, a heroizm będzie uznawany za skandal” – ostrzega. „Sprawa prof. Chazana pokazała, iż strona laicka nie zamierza rezygnować z walki o całkowite wypchnięcie katolików ze sfery publicznej i ukształtowanie jej w sposób wolny od religii” – twierdzi autor.

„«Sprawa profesora Chazana» to książka o ważnych wyborach. O wyborach pomiędzy życiem a śmiercią, własnym sumieniem a presją otoczenia, presją mediów, poszanowaniem każdego człowieka (także tego nienarodzonego) a dehumanizacją. Jest to także książka o bezsilności w obliczu braku możliwości dokonania wyboru”. Warto ją przeczytać, aby poznać prawdę o rzeczywistych działaniach profesora B. Chazana, aby uświadomić sobie jak nierzetelne i pełne manipulacji są relacje dużej części mediów publicznych i komercyjnych.

Trzeba abyśmy broniąc się przed kłamstwem i manipulacją regularnie korzystali katolickich mediów m.in. „Naszego Dziennika”, „Telewizji TRWAM”.

Natalia Ejtminowicz

Tomasz P. Terlikowski
Sprawa Profesora Chazana. Kulisy manipulacji
Wyd. FRONDA, Warszawa 2014

Zamówienia na stronie internetowej Wydawnictwa FRONDA: www.wydawnictwofronda.pl

Książkę można kupić również jako e-book w Księgarni Ludzi Myślących: www.xlm.pl

 

Nasze inicjatywy