Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

List do prezydent Warszawy w obronie prof. Chazana

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Wikimedia Commons

Organizacja CitizenGO zachęca do podpisania listu do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, który jest protestem przeciwko odwołaniu prof. Bogdana Chazana ze stanowiska Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny.

Na stronie CitizenGO można przeczytać, że zwolnienie Chazana jest <<„przestrogą” dla innych lekarzy: jeśli nie będziecie zabijać, też stracicie pracę i będziemy was szykanować. Nie możemy na to pozwolić! Powiedzmy STOP szykanowaniu lekarzy, którzy jako szlachetni ludzie wiernie wykonują zabraniającą „spędzania płodu” przysięgę Hipokratesa, czyli nie zabijają i nie współdziałają w zabijaniu dzieci>>.

Nie wolno nam pozostać bezczynnymi wobec niesprawiedliwości, która dotknęła prof. Chazana

W liście protestacyjnym skierowanym do prezydent Warszawy możemy m.in. przeczytać:

„Pani decyzja narusza nie tylko prawo lekarzy do zachowania wolności sumienia, ale także moje prawo do należytej opieki medycznej. Stosowanie kar wobec ginekologów niechcących brać udziału w procederze aborcyjnym, nieuchronnie prowadzić będzie do tego, że zawód ten podejmować będą wyłącznie osoby, dla których taka postawa nie będzie problemem. Tymczasem – jako obywatel i podatnik współfinansujący utrzymanie służby zdrowia – chcę mieć pewność, że moi bliscy i ja będziemy mogli czuć się w publicznych szpitalach bezpiecznie oraz że będziemy mieli prawo do skorzystania z pomocy lekarza, który będzie budził nasze zaufanie„.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią listu i do złożenia podpisu – tutaj

Nasze inicjatywy