Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

List dziennikarzy przeciwko aborcji

Ponad 100 dziennikarzy wystosowało list otwarty do parlamentarzystów przeciwko aborcji,  w którym apelują o zmianę obecnego prawa. Autorzy listu odwołują się do postawy Stanisławy Leszczyńskiej, słynnej położnej z Auschwitz-Birkenau, która nawet w tak skrajnych warunkach obozowych zawsze broniła kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci.

Inicjatorką listu jest Natalia Dueholm związana z tygodnikiem „Najwyższy Czas!”. Wsród autorów, którzy podpisali list znajdują się m.in. Tomasz Terlikowski, Jan Pospieszalski, Tomasz Sommer, ks. Marek Gancarczyk, Michał Karnowski, Ewa Stankiewicz, Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Górny a także Dariusz Hybel (redaktor magazynu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – „Głos dla Życia”).

Poniżej treść listu:

„W obozie śmierci, podczas drugiej wojny światowej, położna Stanisława Leszczyńska broniła kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. Osłaniała je od zimna, brudu i robactwa. Otaczała troską, dobrocią i pomocą. W obronie życia nigdy nie szła na kompromis.Nigdy nie przyłożyła ręki do zabijania nienarodzonych dzieci. Z narażaniem własnego życia przeciwstawiała się aborterowi Mengele.

Dziś niektóre oddziały ginekologiczne w polskich szpitalach stały się miejscami śmierci dla nienarodzonych dzieci. Nie ma w nich prawdziwej troski, dobroci i pomocy. Lekarze i personel medyczny przykładają ręce do zabijania nienarodzonych. Niektórzy z nich boją się narazić na kłopoty lub utratę źródła utrzymania. Taka sytuacja to efekt obowiązującego prawa.

Parlamentarzyści tej kadencji, to Wy możecie je zmienić. Możecie przywrócić moralny ład prawny. Będziecie działać pod presją organów unijnych, środowisk aborcyjnych i klinik in vitro. Ale wam nie grozi, tak jak Stanisławie Leszczyńskiej, przystawienie pistoletu do głowy.

Czas zakazać uśmiercania nienarodzonych na polskiej ziemi”.

Strona akcji: przeciw-aborcji.pl

Nasze inicjatywy