Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

List Papieża Franciszka do uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu

Papież Franciszek pozdrowił uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu i wyraził „zadowolenie, że tak wielu ludzi, dla których troska o rodzinę i obronę życia to zadania o fundamentalnym znaczeniu, idzie w pochodach ulicami miast Polski i innych krajów świata, by manifestować miłość do życia i potrzebę jego ochrony”.

List z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej skierowany na ręce Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego:

Ekscelencjo,
Czcigodny Księże Arcybiskupie,

Jego Świątobliwość Franciszek powiadomiony o „Archidiecezjalnym Marszu dla Życia”, który przejdzie ulicami Poznania w dniu 12 czerwca br., przesyła jego Organizatorom i Uczestnikom słowo serdecznego pozdrowienia oraz wyrazy modlitewnej łączności. Wyraża zadowolenie, że tak wielu ludzi, dla których troska o rodzinę i obronę życia to zadania o fundamentalnym znaczeniu, idzie w pochodach ulicami miast Polski i innych krajów świata, by manifestować miłość do życia i potrzebę jego ochrony.

Z tej okazji Ojciec Święty pragnie wspomnieć słowa św. Jana Pawła II, który podczas pobytu w Polsce w 1997 r. powiedział: „Wiem, że w Polsce czyni się wiele w sprawie obrony życia. Bardzo jestem wdzięczny wszystkim, którzy w to dzieło budowania kultury życia zaangażowali się w różnorodny sposób. Wyrażam moją wdzięczność i uznanie tym wszystkim w naszej Ojczyźnie, którzy w poczuciu wielkiej odpowiedzialności przed Bogiem, swoim sumieniem i narodem bronią ludzkiego życia, godności małżeństwa i rodziny… Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom i osobom, które stoją w obronie życia nienarodzonych. I proszę wszystkich, stójcie na straży życia. Jest to wasz wielki wkład w budowanie cywilizacji miłości. Nie traćcie otuchy. To jest wielkie posłannictwo i misja, jakie Opatrzność wam powierzyła”.

Jego Świątobliwość w pełni utożsamia się z tą wypowiedzią i życzy Uczestnikom Marszu, by mając na uwadze hasło tegorocznego wędrowania: „Z rodziną najlepiej”, zdołali przekonać wiele środowisk, że każde poczęte dziecko jest wizerunkiem Chrystusa, który kocha życie i jest niepowtarzalnym darem dla rodziny oraz społeczeństwa. Zachęca do promowania prawdziwych wartości ludzkich, moralnych i duchowych w obronie osoby i rodziny, szczególnie do poszanowania życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ojciec Święty, polecając Bogu w modlitwie Księdza Arcybiskupa, całą Archidiecezję Poznańską, a szczególnie Organizatorów i Uczestników „Marszu dla Życia”, wszystkim z serca udziela Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z wyrazami szacunku

Arcybiskup Angelo Becciu
Substytut Sekretariatu Stanu

list-papieza-franciszka-marsz-poznan

 

Nasze inicjatywy