Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Ludzie pomogą w zapłaceniu kary…

Prof. Bogdan Chazan, fot. youtube.com

Arcybiskup łódzki Marek Jędraszewski w mocnych słowach wsparł prof. Bogdana Chazana, który stał się obiektem medialno-administracyjnej nagonki za odmowę przeprowadzenia aborcji chorego dziecka.

W liście skierowanym do wiernych hierarcha odniósł się m.in. do kary 70 tys zł. nałożonej przez NFZ na szpital, którym kieruje Chazan: „W sytuacji, kiedy okaże się, że odwołanie od decyzji NFZ, jakie ma złożyć prof. Chazan, okaże się bezskuteczne, zwrócę się z prośbą do wiernych Archidiecezji Łódzkiej, aby zechcieli ofiarować na rzecz Szpitala św. Rodziny w Warszawie po 1 złotówce”.

Duchowny podkreślił, że prof. Chazan kierował się prawem naturalnym i sumieniem, co gwarantuje polska Konstytucja: „Jeśli natomiast są jakieś przepisy, którymi się rządzą ministerstwo zdrowia i NFZ, pozwalające tym instytucjom na takie właśnie postępowanie wobec prof. Chazana, to trzeba stwierdzić, że nie są one zgodne z Konstytucją i że należy je zmienić.”

Ewentualna kara wymierzona w Szpital św. Rodziny uderzy też w matki i ich dzieci, bo „o tę sumę zmniejszy się ilość pieniędzy przeznaczona na lekarstwa dla matek i ich dzieci. Niesprawiedliwość, jaką państwo okazało budzącemu wielki szacunek prof. Chazanowi, jest zatem zwielokrotniana poprzez krzywdę wobec kolejnych niewinnych obywateli Polski. Te poczynania rządzących muszą budzić zdecydowany protest ze strony ludzi prawego sumienia”.

za: archidiecezja.lodz.pl

Nasze inicjatywy