Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W Malcie tysiące osób protestowało przeciwko mrożeniu ludzkich embrionów

22 kwietnia tysiące osób przemaszerowało ulicami Valletty, protestując przeciwko propozycji wprowadzenia przepisów dot. in vitro, które zezwalałyby na mrożenie ludzkich embrionów, dawstwo gamet oraz niekomercyjną surogację.

Demonstracja została zorganizowana przez „The Life Network”. Maltańskie prawo zezwala obecnie parom na zapłodnienie dwóch jajeczek oraz wszczepienie dwóch embrionów do macicy. Proponowana zmiana zezwalałaby na zapłodnienie do pięciu komórek jajowych, ale zasada implantacji dwóch zarodków do łona matki przetrwałaby, co oznaczałoby mrożenie nadliczbowych embrionów.

Kontrowersje budzi również zapis, mówiący o tym, że jeśli kobiety, które „nie wykorzystają” swoich zarodków przez 43. rokiem życia, państwo automatycznie przejmie kontrolę nad tymi embrionami i przekaże je do adopcji dla innych kobiet. Gdy adopcja nastąpi, genetyczni rodzice tracą wszystkie swoje prawa i obowiązki dotyczące swoich embrionów.

Lider opozycji, Adrian Delia, powiedział – „Absolutna większość na Malcie opowiada się za życiem, a rząd proponuje projekt ustawy, który nie chroni życia, na którego głosowanie będę przeciwny z powodu sumienia. Tak zwany rząd, który słucha, musi wysłuchać ludzi, którzy wyszli dziś na ulice w tysiącach”.

 

JB
Źródło: jedenznas.pl

fot.: YouTube/SPUC Pro-Life

Nasze inicjatywy