Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Marszałek Sejmu zaakceptował inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”. Podpisz się za życiem!

Fot.: Nutdanai Apikhomboonwaroot / FreeDigitalPhotos

Marszałek Sejmu przyjął zawiadomienie o utworzeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Od 1 września ruszyła zbiórka 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej.

Projekt złożony przez Kaję Godek (Fundacja Życie i Rodzina) i Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk (CitizenGO) zakłada wykreślenie z ustawy zapisu o tzw. przesłance eugenicznej, czyli art. 4a ust. 1 pkt 2. Artykuł ten zezwala na aborcję w sytuacji, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

W 2015 roku z wymienionej przyczyny zabito w Polsce legalnie 1000 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (wcześniej trudno o diagnozę!), bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się urodzić żywe dzieci, których potem nie reanimuje się, ale czeka się, aż po wielu godzinach umrą.

Zgodnie z obowiązującym dziś prawem aborcji dokonuje się przeważnie na dzieciach, które mogłyby żyć długo i być szczęśliwe: nie tylko dzieciach z zespołem Downa i Turnera, ale także niepełnosprawnych fizycznie oraz dzieciach z pochopnie postawioną radykalną diagnozą.

Projekt koncentruje się na usunięciu jednej przesłanki aborcyjnej, aby jak najszybciej zabezpieczyć przed zabiciem możliwie dużą liczbę dzieci. Ratowanie konkretnych ludzi jest w nim priorytetem.

Do pomocy w zbiórce podpisów zgłosiło się prawie 10 tysięcy wolontariuszy. Podpisy będą zbierane w całej Polsce, a nawet za granicą. Musimy zebrać 100 tys. podpisów, ale ta zbiórka nie skończy się wraz z osiągnięciem tej liczby. Jak informuje Kaja Godek, Fundacja Życie i Rodzina chce zebrać około miliona podpisów.

W polskich szpitalach przychodzą na świat żywe dzieci nazywane „nieudanymi aborcjami”. Co się z nimi robi? Pozostawia na pewną śmierć, nie udzielając żadnej pomocy, bo aborterów chroni prawo. Nie możemy patrzeć na to, jak w polskich szpitalach bezkarnie i w świetle prawa morduje się niepełnosprawne dzieci. Projekt „Zatrzymaj Aborcje” ma na celu wprowadzenie do polskiego prawa zakazu ich zabijania. Także i Ty podpisz się za życiem!

Tu można pobrać formularz do zbierania podpisów.

 

JB
Źródło: zycierodzina.pl

 

Nasze inicjatywy