Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Mary Wagner zwolniona z więzienia

Mary Wagner, fot. LifeNews.com

Sędzia prowadzący proces zdecydował, że Mary Wagner będzie odpowiadać z wolnej stopy. Termin kolejnego przesłuchania wyznaczono na 27 kwietnia.

Podczas przesłuchania mecenas Peter Boushy, obrońca Mary Wagner starał się dowieść, że ośrodek aborcyjny do którego weszła Mary Wagner, aby ratować życie dzieci nienarodzonych, może działać niezgodnie z prawem w prowincji Ontario. Powołał się na dokumenty, w tym korespondencję z ministerstwem zdrowia. Wynika z nich, że jeżeli ktoś świadczy usługi lekarskie objęte powszechnym ubezpieczeniem medycznym, nie może pobierać dodatkowych opłat. A Womens Care Clinic pobiera od kobiet poddających się aborcji opłatę w wysokości 60 dolarów. Mecenas Boushy chciał udowodnić, że jeżeli ośrodek działa nielegalnie, to oskarżanie Mary Wagner i stawiane jej zarzuty o naruszenie zakazu zbliżania się do ośrodka aborcyjnego są bezzasadne.

Sędzia zaproponował, aby obrończyni życia mogła opuścić areszt i odpowiadać przed sądem z wolnej stopy. Decyzją sądu Mary Wagner po trzech miesiącach aresztu wyszła na wolność. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 27 kwietnia.

 

JB
Źródło: naszddziennik.pl

 

Nasze inicjatywy