Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Męskie oblężenie Jasnej Góry

Już 4 listopada 2017 roku liderzy różnych organizacji męskich zapraszają na Jasną Górę na spotkanie i wspólną modlitwę. Wśród gości m.in. abp Stanisław Gądecki, bp Grzegorz Ryś, Jacek Pulikowski.

Jasna Góra to miejsce bardzo ważne symbolicznie dla Polaków. W bieżącym roku, roku Jubileuszu Koronacji Cudownego Obrazu pielgrzymowanie na Jasną Górę nabrało nowego wymiaru. W nurt pielgrzymkowy wpisują się też polscy mężczyźni, którzy w sobotę 4 listopada będą mieli na Jasnej Górze swoje spotkanie.

„Jako polscy mężczyźni chcemy być ostoją dla naszych rodzin i Kościoła; znakiem nowej jakości męstwa w społeczeństwie. Do tego potrzebujemy wzmocnienia, dlatego właśnie pielgrzymujemy do Tronu Królowej. Tu razem „jak jeden mąż” chcemy oddać siebie Matce Bożej; być cali Jej (Totus tuus), bo Ona jest cała oddana Bogu (Tota tua), by dalej iść z mocą Bożą, której Ona jest najprostszą pośredniczką.” – deklarują organizatorzy.

Spotkanie pod hasłem „Męskiego Oblężenia” trochę prowokuje tytułem. Przecież oblężenie kojarzy się jednoznacznie z rokiem 1655. Tym razem jednak nie chodzi o walkę, przemoc, zniszczenie. Wręcz przeciwnie: mężczyźni przychodzą do Królowej, by zawierzyć Jej swoje rodziny, miejsca pracy, przestrzenie odpowiedzialności. A mamy co powierzać!

Spotkanie mężczyzn na Jasnej Górze jest odpowiedzią na atak współczesnej kultury na wzorce męskości. Jest ono wyrazem pragnienia upowszechnienia pracy duszpasterskiej wzmacniającej mężczyzn w ich rolach i zadaniach.

W programie znajdują się trzy konferencje o męskości i ojcostwie, które wygłoszą:

Jacek Pulikowski – niekwestionowany autorytet w temacie małżeństwa i rodziny, a równocześnie autor wielu książek,

Mieczysław Guzewicz – konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski,

Stanisław Sławiński – pedagog, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych.

W drugiej części spotkania odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego oraz zawierzenie Matce Bożej, które poprowadzi bp Grzegorz Ryś.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu (indywidualne lub grupowe) można wysyłać poprzez stronę: Męskie oblężenie Jasnej Góry

Zgłaszając się na stronie uczestnicy zyskują dostęp do informacji organizacyjnych wysyłanych mailowo.

Serdecznie zapraszamy!

 

JB
Źródło: oblezenie.mezczyzni.net

Fot.: oblezenie.mezczyzni.net

Nasze inicjatywy