Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Choć nie ma palców jest mistrzem. Zobacz film

Jessica Cox (na zdjęciu), tak jak Annette Gabeddey, odnosi w życiu sukcesy. Choć nie ma ramion jest pierwszym na świecie licencjonowanym pilotem a także pierwszym posiadaczem czarnego pasa w Amerykańskim Stowarzyszeniu Taekwondo, fot. Wikimedia Commons

48-letnia Annette Gabbedey – choć urodziła się bez palców – od ponad 20 lat jest złotnikiem. Trudno w to uwierzyć, ale jest mistrzynią w swoim fachu.

Brytyjka projektuje i wykonuje biżuterię w swoim warsztacie, prowadzi sklep jubilerski. Nie uważa się za niepełnosprawną. Gabbedey tworzy miniaturowe arcydzieła – delikatne pierścionki i bransolety wypełnione szlachetnymi kamieniami – warte tysiące funtów.

Kobieta nie korzysta w pracy ze specjalnych narzędzi. Po prostu zaadoptowała te, które funkcjonują w jej zawodzie, do swojej sytuacji.

Annette Gabbedey podkreśla, że nie jest niepełnosprawna. Nawet nie potrafi sobie wyobrazić, jako mogłaby wykonywać swój zawód…mając palce.

Kobieta jest żywym dowodem na to, że ludzie z różnego rodzaju dysfunkcjami mogą się twórczo włączyć w życie społeczne. Zasługują na uznanie za swoją determinację.

Aż trudno uwierzyć, że są ludzie, którzy z powodu braku palców u dziecka decydują się na jego aborcję…

Zobacz film o Annette Gabbedey:

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy