Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Mnipulacje Planned Parenthood

Cecile Richards kieruje w USA Planned Parenthood od 2006 r., fot. Wikimedia Commons

Największy dostawca aborcji w USA – Planned Parenthood wykorzystuje do jej promocji… Boga.

W okolicznościowym „Liście Pastoralnym”organizacja napisała do kobiet i dziewcząt w „kryzysie” związanym z ciążą, że nie ma niczego w świętych pismach, co uznawałoby aborcję za złą rzecz. Poza tym wielu duchownych uważa, że jest ona „w porządku”.

Oto obszerny fragment listu:

„Decyzja o dokonaniu aborcji jest osobista. Chociaż twoje powody mogą być skomplikowane i prywatne, nie jesteś sama. Tak, jak religijni przywódcy z wielu religijnych tradycji, jesteśmy tu, by wesprzeć cię w twojej decyzji.

Wielu ludzi błędnie zakłada, że wszyscy przywódcy religijni nie aprobują aborcji. Prawda jest taka, że aborcja nie jest nawet wspomniana w Piśmie Świętym – żydowskim i chrześcijańskim – i są duchowni i ludzi wiary ze wszystkich wyznań, którzy wspierają kobiety podejmujące tę kompleksową decyzję.

Wiara każdej osoby zasługuje na szacunek, a każdy człowiek zasługuje na troskę i współczucie,

Nikomu nie wolno narzucać drugiemu swych przekonań płynących z wiary.
Wierzymy, że ta decyzja należy do Ciebie, podjęta po spotkaniu z lekarzem i osobami, z którymi ją omawiałaś – twoim małżonkiem, partnerem, rodzicem czy duchownym”.

I jeszcze jeden fragment tego listu:

„Bóg kocha cię i jest z tobą niezależnie od twojej decyzji. Możesz znaleźć moc, zrozumienie i pocieszenie w tej miłości”.

Poniżej wybrane cytaty z Pisma Świętego

…będące odtrutką na słowa zawarte w tym manipulacyjnym i zakłamującym rzeczywistość religijno-duchową liście autorstwa Planned Parenthood:

„Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię” (Jr 1, 5)

„Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę, nie tajna Ci moja istota, kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi” (Ps 139, 13-16)

„Nie będziesz mordował” (Wj 20, 13)

„Jak mnie, tak jego we wnętrzu uczynił, On sam nas w łonie utworzył” (Hi 31, 15)

„Oddalisz sprawę kłamliwą i nie wydasz wyroku śmierci na niewinnego i sprawiedliwego, bo Ja nie uniewinnię nieprawego” (Wj 23, 7)

„Oto synowie są darem Pana, a owoc łona nagrodą” (Ps 127, 3)

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy