Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Mocne świadectwo osoby z Zespołem Downa – Zasługuję na to, żeby żyć!

Frank Stephens – amerykański aktor i rzecznik osób z zespołem Downa wystosował wzruszające przemówienie skierowane do senatorów zgromadzonych w Kapitolu Stanów Zjednoczonych. „Pamiętajcie, proszę. Jestem człowiekiem z zespołem Downa i moje życie jest warte tego, by je przeżyć” – mówił Stephens.

Tego dramatycznego przemówienia nikt z obecnych na sali nie ośmielił się przerwać i zakłócić. Frank Stephens jednocześnie prosił o wsparcie badań nad zespołem Downa, swym wystąpieniem poruszył ludzi na całym świecie.

„Naprawdę, mam cudowne życie. Wykładałem na uniwersytetach, występowałem w nagradzanych filmach i docenianych serialach telewizyjnych. Rozmawiałem z tysiącami młodych ludzi- mówił Stephens.

„Ludzie mówią, że badania prenatalne mają wykazać zespół Downa w łonie matki. Później takie ciąże są po prostu przerywane. Trudno jest mi siedzieć tutaj i mówić te słowa. Całkowicie rozumiem, że ludzie popierający takie „ostateczne rozwiązanie” mówią, że takie osoby jak ja nie powinny istnieć. Tym, którzy kwestionują znaczenie osób z zespołem Downa, chcę zwrócić uwagę na trzy kwestie. Po pierwsze, jesteśmy medycznym darem dla społeczeństwa, szansą dla medycznych badań nad rakiem, chorobą Alzheimera i zaburzeniami układu odpornościowego”– mówił Stephens.

„Osobiście nie jestem w stanie państwu powiedzieć, jak wiele dla mnie znaczy to, że mój dodatkowy chromosom mógłby doprowadzić do znalezienia odpowiedzi na Alzheimera. Jest prawdopodobne, że pewnego dnia ten złodziej ukradnie moje wspomnienia, moje życie. Trudno jest mi o tym mówić, ale on już zaczął kraść mi moją mamę – stwierdził Frank Stephens.

„Proszę, pomyślcie o tych ludziach, których kochacie jak ja moją mamę. Proszę, pomóżcie to zmienić, jeśli nie dla mnie i mojej mamy, to dla siebie i tych, których kochacie. Ufundujcie te badania. Bądźmy Ameryką, nie Islandią czy Danią. Dążmy do odpowiedzi, a nie „ostatecznych rozwiązań”. Bądźmy Ameryką – apelował amerykański aktor.

Wspomniał też o opublikowanym niedawno raporcie, z którego wynika, że na Islandii, Danii i Korei Południowej w ciągu ostatnich kilku lat nie urodziło się żadne dziecko z trisomią 21 chromosomu.

https://www.youtube.com/watch?v=yQJEoRhkapw

JB

Źródło: aleteia.org

 

Nasze inicjatywy