Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Nagroda dla ks. Tomasza Kancelarczyka

Fot.: Małgorzata Pabis

W Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej po raz dwudziesty została wręczona nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca rodziny. Tegorocznym laureatem nagrody został ksiądz Tomasz Kancelarczyk, niestrudzony obrońca życia dzieci poczętych.

Wyróżnienia nagrodą im. Sługi Bożego Jerzego Ciesieslkiego i Ikoną Świętej Rodziny zostają przyznane przez kapitułę, osobom szczególnie zasłużonym w działaniach na rzecz rodziny w Polsce. Nagrodę przyznaje Fundacja Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”.

Ks. Tomasz Kancelarczyk odebrał nagrodę i Ikonę Świętej Rodziny, na Politechnice Krakowskiej. To właśnie tu studiował i pracował naukowo patron nagrody – Jerzy Ciesielski.

„Tę nagrodę odczytuję jako znak od Pana Boga. To dla mnie wezwanie do bycia mężczyzną z walecznym sercem, stającym w obronie każdej najsłabszej istoty ludzkiej. Tego uczymy się, wpatrując się w ojcostwo Boga Ojca.” – mówił laureat ks. Tomasz Kancelarczyk

Ks. Tomasz Kancelarczyk jest kapłanem diecezji szczecińsko-kamieńskiej, założycielem i prezesem Fundacji „Małych Stópek”. Dzięki Fundacji „Małych Stópek” w ubiegłym roku na świat przyszło około 40 dzieci, a pomocą w formie najpotrzebniejszych rzeczy zostało obdarowanych setki osób. W pierwszych krokach swojego kapłaństwa spotkał grupę „Wiara i Światło”, jak sam mówił, to ta grupa niepełnosprawnych intelektualnie ludzi ukształtowała jego postawę pro-life – „Tam doświadczyłem wartości życia człowieka – tego ogołoconego ze światowego piękna”. Jest organizatorem największego w Polsce, szczecińskiego Marszu dla Życia. W minionym roku wzięło w nim udział 20 tys. osób. W marsze pro-life angażuje wielu młodych ludzi, z którymi wyrusza także poza granice Polski m.in. do Pragi, Rzymu czy Berlina. Lubi mawiać: „jeśli jakaś dziewczyna planuje aborcję, bo ojciec maleństwa zwiał, ja przyznam się do ojcostwa duchowego”.

W uroczystości wzięli udział m.in. bp Jan Szkodoń – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, członkowie Fundacji „Źródła”, rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak oraz kilkoro dotychczasowych laureatów nagrody. Niestety, w tym roku nie mogła przybyć żona Jerzego Ciesielskiego – Danuta Ciesielska.

Obecny na uroczystościach ks. bp Jan Szkodoń powiedział: – „Nagroda, która dziś przyznana została po raz dwudziesty, wiąże się z Rokiem Miłosierdzia. Nie można mówić dziś o miłosierdziu, nie mówiąc o obronie życia od poczęcia.

 

JB

 

Zobacz więcej: 

www.niedziela.pl

www.krakow.gosc.pl

www.diecezja.rzeszow.pl

Obejrzyj galerię:

www.krakow.gosc.pl

Nasze inicjatywy