Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego dla Lecha Polakiewicza

Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło” już po raz 21 wręczył nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, ojca rodziny. W tym roku otrzymał ją Lech Polakiewicz, który wraz z nieżyjącą już żoną zapoczątkowali w Radiu Maryja „Audycję dla małżonków i rodziców”.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej, w której studentem i pracownikiem był niegdyś Jerzy Ciesielski.

Wyróżnienia nagrodą im. Sługi Bożego Jerzego Ciesieslkiego i Ikoną Świętej Rodziny zostają przyznane przez kapitułę, osobom szczególnie zasłużonym w działaniach na rzecz rodziny w Polsce.

Tegoroczny laureat Lech Polakiewicz urodził się w 1943 r. Jest ojcem trojga dzieci. Od 1994 r. prowadzi na antenie Radia Maryja cotygodniowe „Audycje dla małżonków i rodziców”. Wraz ze zmarłą w ubiegłym roku żoną prowadzili razem spotkania dla narzeczonych w diecezji toruńskiej, byli równie członkami wspólnoty Domowego Kościoła.

Prowadzone audycie dla rodziców od ponad 20 lat umacniają wiarę małżonków.

Zdaniem tegorocznego laureata przepisem na szczęśliwą rodzinę jest kontakt z Panem Bogiem poprzez Sakramenty, modlitwę i rozważanie Słowa Bożego. Wówczas nie ma takiego problemu, który by nie mógł być rozwiązany.

Nagrodę Ciesielskiego otrzymali do tej pory: Franciszek Adamski, o. Tadeusz Rydzyk, Włodzimierz Bojarski, Zbigniew Cichoń, Zbigniew Chojnacki, Józef Dąbrowski, Włodzimierz Fijałkowski, Paweł Wosicki, Jan Maria Jackowski, Marian Paluch, Marek Jurek, Stanisław Kogut, Marek Krobicki, Rafał Michalik, Jacek Pulikowski, Czesław Ryszka, bp Stanisław Stefanek, Antoni Szymański, Gabriel Turowski i ks. Tomasz Kancelarczyk.

W uroczystości wzięła udział, jak zwykle, Danuta Ciesielska, wdowa po patronie nagrody.

 

JB
Fot.: Joanna Banasik

Nasze inicjatywy