Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Nancy Pelosi „odjechała”

Nancy Pelosi została laureatką nagrody Planned Parenthood, fot. Wikimedia Commons

Jedna z najbardziej wpływowych kobiet amerykańskiej polityki, Nancy Pelosi określiła mianem „głupków” działaczy pro-life, którzy uznają, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia.

Była Spiker Izby Reprezentantów USA w latach 2007-2011 „błysnęła swoją inteligencją” na dorocznej gali Planned Parenthood, która odbyła się 27 marca 2014.

Nancy Pelosi odebrała tam nagrodę Margaret Sanger za zaangażowanie na rzecz prawa do aborcji. W mowie dziękczynnej Pelosi natrząsała się z obrońców życia. Według niej obrońcy życia mają „ograniczone umysły lub są „nieświadomi”.

Podkreśliła, że walka o prawa reprodukcyjne kobiet będzie kontynuowana.

Na wypowiedź Pelosi zareagowała Marjorie Dannenfelser z organizacji Susan B. Anthony List, która wspiera kobiety w polityce, zajmujące się walką z aborcją.

„Jak możemy być „głupi”, skoro akceptujemy fakt naukowy, że życie zaczyna się od poczęcia? Jak możemy być „ograniczeni umysłowo”, kiedy chcemy chronić kobiety, w świetle nieustannych badań, ukazujących, jak bardzo aborcja rani kobiety? – napisała Dannenfelser.

Działaczka pro-life przypomniała laureatce Planned Parenthood, że założycielka tej organizacji była eugeniczną rasistką, która nazywała Afro-Amerykanów i imigrantów „ludzkimi chwastami”, „tarłem”…, ludzkimi istotami, które nigdy nie powinny się urodzić”.

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy