Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Nastolatka z zespołem Downa zapytał kanclerz Merkel o późną aborcję

W mediach szybko rozprzestrzenia się informacja o nastolatce z Zespołem Downa, która spytała wprost kanclerz Niemiec o to, dlaczego w jej kraju zabijane są dzieci z Zespołem Downa.

Angela Merkel została wprawiona w zakłopotanie trudnym pytaniem, które zadała jej Natalie Dedreux w trakcie programu Wahlarena (arena wyborcza) w niemieckiej telewizji ARD. Natalie Dedreux ma 18 lat i mieszka w Kolonii. Urodziła się z Zespołem Downa. Często występuje jako adwokat osób niepełnosprawnych. Redaguje także pismo dla osób z Zespołem Downa.

„Pani Merkel, jest pani politykiem. Tworzy pani prawo. Jestem redaktorką w magazynie dla ludzi, którzy tak jak ja mają zespół Downa. Dziewięć z dziesięciu dzieci z zespołem Downa w Niemczech nie rodzi się. Dzieci z zespołem Downa mogą być abortowane dzień przed urodzeniem, co jest nazywane «późną aborcją». Moi koledzy i ja chcemy wiedzieć jaka jest pani opinia na temat późnej aborcji, pani Merkel. Dlaczego dzieci z zespołem Downa mogą być abortowane na krótko przed urodzeniem? Nie uważam, że jest to dobre politycznie. Ten temat jest dla mnie ważny. Nie chcę być abortowana, chcę się urodzić”. Po zadaniu tego pytania nastolatka została nagrodzona przez publiczność głośnymi brawami.

Jak większość polityków, jeśli chodzi o obronę życia, Angela Merkel postanowiła kluczyć i nie odpowiadać wprost na to pytanie.

Angela Merkel odpowiedziała, że wychowywała się w komunistycznych Niemczech Wschodnich, gdzie niepełnosprawne dzieci nie otrzymywały żadnego wsparcia: „W ogóle nie było wsparcia, nic nie było. I to jest jedna z największych zalet niemieckiej jedności, które dziś widać, co można zrobić ze wsparciem.” Niemiecka kanclerz tłumaczyła również, że jej partia, Chrześcijańscy Demokraci (CDU), od lat walczą, by przed dokonaniem aborcji wymagana była obowiązkowa konsultacja, „niewiarygodnie trudno jest uzyskać większość w tej sprawie”. Według niej tak wielu rodziców decyduje się na aborcję, ponieważ nie zdają sobie sprawy jakie wsparcie zostanie im udzielone po narodzinach niepełnosprawnego dziecka. „Każdy ma tak wiele potencjału w sobie i każdy może zrobić coś dla społeczeństwa” zakończyła swoją wypowiedź Angela Merkel.

https://www.youtube.com/watch?v=P8VFl6blKo0

JB
Źródło: jedenznas.pl

Fot.: youtube.pl

 

Nasze inicjatywy