Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Nie dla edukacji seksualnej, ideologii gender

Fot. Wikimedia CommonsFot. Wikimedia Commons

Ideologia gender z jej destrukcyjnym przesłaniem polaryzuje społeczeństwa. Dzieje się tak w Szwajcarii.

Tamtejszy episkopat postanowił na dniach utworzyć specjalną grupę roboczą, która zajmie się tą ideologią i pomoże wypracować biskupom wspólne stanowisko.

Walter Müller, rzecznik prasowy episkopatu, skomentował 6 marca br. przemiany, które niesie gender: „Również w Szwajcarii pojawia się coraz więcej projektów prawa opartych na ideologii gender. Samo społeczeństwo coraz bardziej dystansuje się od tradycyjnej wizji rodziny. Jest to zjawisko wieloaspektowe. W Szwajcarii można już zawierać związki homoseksualne. Teraz pojawił się postulat, by zrównać je z małżeństwami. Innym problemem jest wychowanie seksualne, w tym najmłodszych dzieci”.

Chodzi tu o zagrożenie edukacją seksualną typu B, która zachęca młodych ludzi do permisywnych zachowań.

Jednocześnie – jak zauważył rzecznik – są wierni, „którzy domagają się od Kościoła zdecydowanej obrony rodziny, małżeństwa, czy po prostu antropologii chrześcijańskiej. W tym kontekście biskupi postanowili utworzyć grupę roboczą, która pomoże im wypracować notę duszpasterską skierowaną do szerokiego odbiorcy”.

Coraz wyraźniej dostrzec można fakt, że w obliczu przemian społecznych – promocji aborcji, in vitro, permisywnej edukacji seksualnej czy ideologii gender, stabilnym i wpływowym źródłem budowania Cywilizacji Życia jest powrót do nauczania zasad prawa naturalnego, którego broni, m.in. Kościół katolicki.

za: pl.radiovatikana.va

Nasze inicjatywy