Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Nie dla genderowych podręczników

Siedziba Ministerstwa Edukacji, fot. Wikimedia Commons

Zespół CitizenGO uruchomił kampanię, by sprzeciwić się zamierzeniom polskiego rządu, który planuje w podręczniku dla pierwszoklasistów zawrzeć ideologię gender.

Od 1 września br. każdy pierwszoklasista będzie korzystał z jednego, darmowego podręcznika – zapowiedział w styczniu premier Donald Tusk. Sposób realizacji tej idei budzi wiele wątpliwości.

4 kwietnia br. ukazał się wywiad z Marią Lorek, główną autorką darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów, która zapewnia, że materiały są konsultowane pod kątem równościowym, ponieważ sama jest wyczulona na ten problem. Przy formułowaniu poleceń, autorzy podręcznika, będą również unikali określania płci przyszłych czytelników/czytelniczek.

Tego rodzaju deklaracje pokazują jasno, że podręcznik dla pierwszaków nie będzie wolny od lewackiej ideologii gender, w ramach której dzieci będą odzierane z biologicznej tożsamości płciowej. Powiedzmy: NIE – genderowej deprawacji w darmowym podręczniku dla pierwszoklasistów!

Apelujmy do Donalda Tuska o to, aby darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów był wolny od lewackiej ideologii gender i tym samym zawierał wyłącznie treści zgodne z polskim prawem (zwłaszcza z art. 18 Konstytucji RP oraz Ustawą o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r.z późn. Zmian.)”

Swój udział w kampanii można wyrazić tutaj

za: citizengo.org

Nasze inicjatywy