Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Niezwykły przypadek urodzenia bliźniaków

Fot. Wikimedia Commons

Normalnie, kiedy rodzą się bliźniaki istnieje między nimi różnica kilku minut, maksymalnie godzina. Nie tym razem.

Między chłopcami – bliźniakami Lindy DaSilva jest ponad 3 tygodnie różnicy w czasie urodzenia. Cała historia miała miejsce w Tufts Medical Center (Boston, USA) – została w mediach przedstawiona w czerwcu br.

Wszystko zaczęło się, kiedy u Lindy w 24 tygodniu ciąży pojawiły się pierwsze skurcze. Lekarze próbowali je powstrzymać. Kilka dni później jednak urodził się bardzo przedwcześnie – Alexander.

„Modliliśmy się, by usłyszeć jego krzyk i usłyszeliśmy go. Poczuliśmy ulgę, ponieważ wiedzieliśmy, że istniało 50 % ryzyko, że nie przeżyje” – wspomniała matka bliźniaków.

Aleksander znalazł się błyskawicznie na oddziale intensywnej terapii. A co z drugim chłopcem – Ronaldo? Został zostawiony w brzuchu u mamy na ponad 3 tygodnie.

„To było coś unikalnego nawet biorąc pod uwagę fakt, że bliźniaki miały się dobrze” – powiedziała doktor Sabrina Craigo z Tufts Medical Center.

Dla wielu było to zaskoczeniem. Jednak lekarze zadecydowali, że to będzie lepsze dla dziecka a mama – Linda DaSilva może się temu poddać.

Zdrowy Ronaldo urodził się 24 dni po swoim bliźniaku. Ważył o 25 dk więcej niż starszy brat.

za: LifeNews.com, msnewsnow.com

Nasze inicjatywy