Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Obrońcy życia w Fatimie

Fot.: Ewan ar Born

Przedstawiciele organizacji pro-life z 32 krajów świata uczestniczyli w VII Światowym Kongresie Modlitwy w Obronie Życia w Fatimie.

Kongresowi towarzyszyła nieustanna modlitwa. Uczestnicy przyjechali z 32 krajów, w tym z Australii, Nowej Zelandii, USA, z Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji. Był to bardzo szczególny rodzaj konferencji, ponieważ modlitwa przeplata się z merytorycznymi wykładami. Przez wszystkie noce trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Odprawiane były kolejne Msze św. w różnych językach i różnych obrządkach. Uczestnicy kongresu brali udział w uroczystościach w pobliskim sanktuarium, wnosząc intencje w obronie cywilizacji życia i prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej. Uczestnicy Kongresu przeszli drogą krzyżową na wzgórzach niosąc wielkie koperty z nazwami różnych krajów w symbolicznym akcie przeproszenia za grzechy aborcji. Zostały one złożone pod krzyżem w kaplicy na szczycie wzgórza, gdzie odprawiono ekspiacyjną Mszę św. Podczas Kongresu prezentowana była wystawa „Od Oceanu do Oceanu”.

Uczestnicy kongresu bardzo żywo interesowali się sytuacją w Polsce. Wielu z nich uważa, że jeżeli Polska nie uratuje swoich katolickich wartości, nie ochroni rodzin i dzieci, to i oni nie mają szans, gdyż, jak zaznaczają, Polska jest liderem pro-life w regionie. To miłe dla nas Polaków, ale też przypomina o naszej olbrzymiej odpowiedzialności za ochronę życia w wymiarze międzynarodowym.

W Kongresie uczestniczyli znani terapeuci m.in. o. Manfred Müller (Austria) i Claudia Schneidenbach (Niemcy), którzy opowiadali o terapii zespołu proaborcyjnego, oraz Anne Lastman (Australia), która przedstawiła terapię podwójnej traumy: przemocy seksualnej i następującej po niej aborcji.

Fatima jest mapie świata miejscem niezwykłym. To małe portugalskie miasteczko jest wielkim ośrodkiem kultu Matki Bożej. W 1917 r troje pastuszków widziało, słyszało i zapamiętało objawienia Maryi. Orędzie fatimskie, przypominające ludzkości o modlitwie i pokucie, jest wielkim przesłaniem nadziei. Obrońcy życia doskonale wiedzą, że sami nie zdołają wygrać batalii o cywilizację życia, dlatego prosili o pomoc swoją Matkę.

Główni organizatorzy to: World Apostolate of Fatima i HLI Austria, natomiast współorganizatorami między innymi byli: LifeSiteNews i World-Prayer-for-Life organizacja, która powstała 12 października 2007 roku podczas II Światowego Modlitewnego Kongresu dla Życia w Łagiewnikach.

 

JB
Źródło: wPolityce.pl, LifeSiteNews

Nasze inicjatywy