Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Odszedł dr Jack Willke, ojciec światowego ruchu pro-life

Jack Willke

W piątek 20 lutego w Cincinnati w wieku 89 lat zmarł dr Jack Willke, ojciec światowego ruchu pro-life, wielki obrońca życia. Nazywał aborcję zabójstwem, tak samo, jak inne tego typu przestępstwa.

Dr Willke wraz z żoną Barbarą (zmarła 2012 r.) stworzyli najbardziej przejrzysty i udokumentowany medycznie system edukacji pro-life, mający chronić dzieci w łonie matki. W Stanach Zjednoczonych, nazywani są „Ojcem i Matką ruchów pro-life”. Wspólnie organizowali konferencje dotyczące obrony życia dzieci nienarodzonych. Pierwsze wykłady dr Willkiego miały miejsce na dwa lata przed zalegalizowaniem aborcji w USA w 1971 roku. Są autorami 14 książek przetłumaczonych na 32 języki. Pierwszą książką była „Handbook of Abortion”, została napisana systemem pytań i odpowiedzi. Książka ta stała się encyklopedią i fundamentem wiedzy obrońców życia. Została wydana w ponad milionowym nakładzie. Jej kolejna edycja nosiła tytuł „Aborcja pytania i odpowiedzi” i ostatnia „Pokochaj ich oboje”.

Razem odwiedzili ponad 80 krajów, dając świadectwo o obronie życia dzieci poczętych. Dr Willke pełnił funkcję prezesa National Right to Life Committee, był założycielem i prezydentem międzynarodowej federacji International Right to Life Federation oraz fundatorem Life Issues Institute. Razem z żoną wyszkolili na całym świecie tysiące osób działających obecnie na rzecz dzieci nienarodzonych. Często gościli wspólnie na audiencjach u papieży, spotykali się z głowami państw z całego świata. Pod wpływem głoszonych poglądów przez dr Willkiego, prezydent George Bush zmienił swoje proaborcyjne stanowisko na zdecydowanie popierające obronę życia.

W Polsce państwo Willke zawitali trzykrotnie. Warto wspomnieć wizytę dr Willke z 1991 roku, kiedy to w Collegium Medicum UJ gratulował prawnej ochrony życia dzieci i ostrzegał przed niebezpieczeństwem decydowania o zakończeniu swojego życia – eutanazji. Zaprezentował wtedy kolejną książkę w polskim tłumaczeniu „Życie czy śmierć. Stare i nowe tajemnice eutanazji”.

Ten niezwykły obrońca życia wraz ze swoją żoną potrafili obalić każdy argument zwolenników aborcji. Całe ich życie wyróżniało się nadzwyczajną jednością małżeńską, pracowali wspólnie poświęcając się, by ratować dzieci zagrożone aborcją.

Joanna Banasik
Źródło: wPolityce.pl/lifesitenews.com

Nasze inicjatywy