Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Odwołano Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

Odwołanie posiedzenia sejmowej Komisji jest unikaniem rozmowy na temat projektu „Zatrzymaj aborcję” – uważa Kaja Godek.

Projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję” zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. W 2016 roku z wymienionej przyczyny zabito w Polsce legalnie 1042 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (wcześniej trudno o diagnozę!), bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się urodzić żywe dzieci, których potem nie reanimuje się, ale czeka się, aż po wielu godzinach umrą.

Jak zauważyła Kaja Godek, jakiś czas temu były podawane informacje, że projektu „Zatrzymaj Aborcję” nie ma w harmonogramie prac komisji przez najbliższe pół roku. Potem okazało się, że trzeba czekać na opinie rządowe. Po uzyskaniu opinii wydanej przez komisję sprawiedliwości, należało niezwłocznie wprowadzić projekt pod obrady komisji polityki społecznej. Tymczasem jej posiedzenie odwołano.

„Postrzegam tę sytuację jako kolejną odsłonę gry na zwłokę … Jak na ironię obchodzimy dziś Światowy Dzień Zespołu Downa, a politycy nie chcą zastopować rzezi na tych dzieciach, która codziennie odbywa się w polskich szpitalach w majestacie prawa. Kolejny termin, kiedy ma się zebrać komisja to 11-13 kwietnia. W międzyczasie zostanie zabitych kolejnych 70-80 dzieci – powiedziała Kaja Godek

Kaja Godek zachęca wszystkich, którzy chcą wesprzeć projekt by podpisali petycję do posłów o niezwłoczne podjęcie prac. Podpis można złożyć na stronie:

www.twojepetycje.pl/petycje/o-natychmiastowe-podjecie-prac-nad-projektem-zatrzymajaborcje

 

JB
Źródło: wpolityce.pl
Fot.: JB

 

Nasze inicjatywy