Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Ogromny sukces „Różańca do granic”

Milion osób wzięło udział w akcji „Różaniec do granic”. Modlono się o pokój dla Polski i świata na morzu, szczytach górskich i nizinach naszego kraju, ale także w powietrzu i na lotniskach. Także Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka włączyło się w to wydarzenie.

7 października 2017 r. w Święto Matki Bożej Różańcowej, a także w 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w 100 rocznicę Objawień Fatimskich w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski została podjęta modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata.

O 10:30 uczestnicy akcji zgromadzili się w swoich kościołach stacjonarnych na modlitwie. Później wysłuchali wprowadzającej konferencji, a o godzinie 11:00 uczestniczyli w Eucharystii. Po Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie wszyscy przeszli do wyznaczonych stref modlitwy by o godz.14.00 rozpocząć modlitwę różańcową.

Jak informują organizatorzy Fundacji „Solo Dios Basta” część uczestników wydarzenia modliła się w niezwykłych miejscach. Rybacy z Jastarni wypłynęli kutrami na Zatokę Pucką, by tam odmówić Różaniec do Granic. Z kolei w Archidiecezji Warmińskiej część uczestników wydarzenia udała się na granicę na katamaranach. Modliła się także grupa kajakarzy, którzy wypłynęli na Łynę w okolicy Sępopola.

Także Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka włączyło się w wydarzenie „Różaniec do granic”. Modlitwę różańcową odmawiano na przejściu granicznym przy Dunajcu, na przystani flisackiej w Sromowcach Niżnych. Obrońcy życia modlili się o pokój w Polsce i na świecie, powierzyli Matce Bożej wszystkie swoje działania na rzecz obrony życia, małżeństwa i rodziny.

O 14.00 dwóch pilotów włączyło się w modlitwę różańcową na pokładzie samolotu. Awionetka wyleciała z lotniska w Bielsku-Białej i przeleciała nad granicą do Cieszyna.

Na południu Polski „Różaniec do granic” został odmówiony na kilku górskich szczytach m.in. na Rysach i na Giewoncie.

Modlono się także na Lotnisku Chopina w Warszawie, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, na Lotnisku w Gdańsku, Porcie Lotniczym Poznań-Ławica.

O godz. 15 modlono się przy łóżkach chorych w Hospicjum im. bł. ks. Sopoćki w Wilnie. Proszono o Bożą Łaskę i wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, o siłę i moc, o pokój na świecie i w ludzkich sercach, we wszystkich intencjach o które prosiła Maryja w Objawieniach Fatimskich. To hospicjum jest wyjątkowym miejscem, ponieważ stanowi granicę między życiem tu na ziemi i w wieczności.

Wyjątkowy „Różaniec do granic” odbył się na Westerplatte z udziałem dzieci. Najmłodsi wraz z rodzicami z różańcami w dłoniach stanęli wzdłuż granicy, by w tym szczególnym miejscu, tak mocno naznaczonym cierpieniem, dziękować Bogu za Jego zwycięstwo, które już się dokonało i Go uwielbiać.

„Różaniec do Granic” zdobył również serca ludzi poza granicami Polski. Do akcji włączył się Paryż, Londyn, Dublin, Amsterdam i Neapol. Uczestnicy modlili się w miejscowości Stamsund, która znajduje się w norweskim archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym. O pokój dla Polski i świata modlili się także żołnierze stacjonujący w bazie lotniczej w Bagram w Afganistanie.

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

 

Joanna Banasik

Nasze inicjatywy