Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

„On, Ona od poczęcia”

Fot. marszprolife.net.pl

Około 8 tysięcy osób wzięło udział w IX Marszu Świętości Życia w Warszawie. Marsz odbył się pod hasłem „On, Ona od poczęcia”.

Jak napisali organizatorzy podkreśla ono, „że od samego początku jesteśmy konkretnymi ludźmi, z określoną płcią i kompletem genów. Istota w łonie matki nie jest bezosobową masą, tylko małym mężczyzną albo małą kobietą. Zwolennicy legalności aborcji głęboko się mylą mówiąc, że bronią praw kobiet, podczas gdy w rzeczywistości depczą prawa kobiet poczętych (i mężczyzn również)”.

Marsz rozpoczęły Msze św. odprawione w archikatedrze warszawskiej przez kard. Kazimierza Nycza oraz w katedrze warszawsko-praskiej przez abp. Henryka Hosera.

Kardynał Nycz w homilii powiedział m.in., że „nie brak współczesnych faryzeuszy, którzy robią wszystko, by maksymalnie osłabić obronę wartości najważniejszych i podstawowych, na których można zbudować swoje osobiste życie oraz życie społeczne”.

Natomiast abp Henryk Hoser podkreślił, że każde życie pochodzi od samego Boga, a każdy człowiek został stworzony na Jego obraz i podobieństwo. Dlatego właśnie życia ludzkiego należy bronić od poczęcia do naturalnej śmierci. „Wychodząc dziś na ulice, będziemy świadkami tej prawdy i będziemy zachęcać wszystkich, których spotkamy, by stali się budowniczymi cywilizacji miłości i życia” – zaznaczył duchowny.

Na czele pochodu szli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej; nieśli rozciągnięte, 30-metrowe płótno z wydrukowaną homilią bł. Jana Pawła II, wygłoszoną w 1997 r. w Kaliszu. Papież przypomniał wtedy, że „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

Uczestnicy marszu nieśli różego rodzaju transparenty ukazujące przywiązanie do życia a także obrazujące współczesne zagrożenia:  „Rodzina to życie dla człowieka”, „Genderyzm – groźna choroba XXI wieku”, „Ratujmy rodzinę w ostatnią godzinę”, „Biada tym, którzy wydają niegodziwe ustawy i podpisują krzywdzące przepisy”.

Skandowano także hasła: „Warszawa za życiem” i „Tylko rodzina życie zaczyna”. Przez głośniki odczytano słowa Matki Teresy z Kalkuty na temat konieczności obrony życia. Po Marszu, w Bazylice Świętego Krzyża odbył się koncert Joszko Brody z zespołem „Dzieci z Brodą”.

za: ekai.pl

Nasze inicjatywy