Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Ontario: Legalna eutanazja dzieci w wieku 12 lat i poniżej

Fot.: tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net

Grupa ekspertów zatrudnionych przez władze kanadyjskiego stanu Ontario opowiedziała się za legalizacją eutanazji dzieci do 12 roku życia.

W obliczu prawa będzie można legalnie poddać eutanazji chore dzieci w wieku 12 lat czy nawet młodsze, które spełniają niezbędne warunki. Według rekomendacji ekspertów powołanych przez władze Ontario, którzy opowiadają się za zabijaniem dzieci twierdzą, że hospicja, duszpasterze oraz lekarze są zmuszani do gwałcenia sumień, gdyż zamiast ulżyć im w cierpieniu, utrzymują chorych przy życiu.

Wszystko zostaje więc wywrócone do góry nogami. Lekarze, którzy zostali powołani do leczenia, leczyć nie będą, bo leczenie gwałci ich sumienie, ale będą mogli zabijać.

Protesty przeciwników eutanazji nie zostały przez władze Ontario wysłuchane. Przeciwnicy legalizacji eutanazji tłumaczyli, że dzieci mogą nie zdawać sobie sprawy z tego czym jest śmierć.

Poważne wątpliwości budzi również proces nadzoru procedury eutanazyjnej. Forsujący takie rozwiązania chcą, aby publiczne ośrodki opieki paliatywnej i hospicja dokonywały eutanazji bez względu na przekonania i sumienie personelu.

Dr Błażej Kmieciak, bioetyk, podkreśla, że takie propozycje można porównać do metod nazistowskich.

– Kuriozum obecnej sytuacji polega na tym, że w imię ochrony praw dziecka i praw człowieka doprowadza się do zabicia dziecka, czyli do zabicia człowieka. Dochodzi do paradoksalnego i kuriozalnego powrotu pewnych demonicznych zjawisk z przeszłości. Tylko w przeszłości eliminowano ludzi dlatego, że rasa wskazywała na to, że mają wytrwać tylko najsilniejsi, a dzisiaj w imię jakiegoś chorego – nie nazwę tego nawet miłosierdziem, bo przeżywamy rok miłosierdzia, byłoby to urągające. Prawa człowieka są piękną ideą, która powstała w tej nowoczesnej wersji w 1948 roku, właśnie na bazie niepojętych, makabrycznych doświadczeń, jakie zgotowali ludziom m.in. nazistowscy medycy. Wydaje mi się, że obecnie mamy do czynienia z duchem zła w idei praw człowieka – zwraca uwagę dr Błażej Kmieciak.

Historia na naszych oczach zatacza koło. Władze Ontario zdecydowały się na powrót do przerażających hitlerowskich metod.

 

JB
Źródło: radiomaryja.pl

Nasze inicjatywy