Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

„Otwarcie na życie jest bogactwem”

"Tak dla życia to nadzieja wobec kryzysu!" - plakat na Dzień Świętości Życia w Hiszpanii,
fot. conferenciaepiscopal.es

„Za dziećmi, rodzicami, dziadkami: tak dla życia” – to tytuł orędzia hiszpańskich biskupów na Dzień Świętości Życia.

Z tej okazji wydano plakat, który przedstawia nowo narodzone dziecko w kontekście złych wiadomości wyciętych z różnych gazet. Hasło na plakacie głosi: „Tak dla życia to nadzieja wobec kryzysu!”.

„Dla Hiszpanii, dla Europy i dla świata moralnie odpowiedzialne otwarcie się na życie jest bogactwem społecznym i ekonomicznym. Wielkie kraje mogły wyjść z nędzy również dzięki dużej liczbie i zdolnościom swoich mieszkańców” – zauważyli biskupi.

Podkreślili, że niski przyrost naturalny stał się poważnym problemem dla społeczeństw o większym dobrobycie, „dlatego staje się potrzebą społeczną, a nawet ekonomiczną, by nowym pokoleniom proponować piękno rodziny i małżeństwa”.

Jest rzeczą nieodzowną „zmiana mentalności i życia, która pozwoli zdobyć własną wolność, by ofiarować ją drugiej osobie: oddać się żonie lub mężowi, oddać się dzieciom, oddać się starcom, oddać się temu, kto cierpi. To właśnie wyjaśnił Papież Franciszek, kiedy powiedział: «Społeczeństwo, które opuszcza dzieci i spycha na margines starszych, podcina swoje korzenie i zaciemnia swoją przyszłość»”.

Biskupi zachęcają do szczerej refleksji nad wartością i godnością ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci, zauważając, że wszyscy postrzegają życie jako znak nadziei. Hiszpański episkopat zachęca również, by odzyskać „wielkość daru macierzyństwa i jego znaczenie”.

za: pl.radiovaticana.va

Nasze inicjatywy