Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Pamiętajmy o nienarodzonych. 8 grudnia zapalmy świecę w oknie

Fot.: Idziemy

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapalmy świecę w oknach swoich domów. Przy zapalonej świecy rozważmy jedną tajemnicę Różańca: Zwiastowanie, a o godz. 21 włączmy się duchowo w Apel Jasnogórski.

Pomysł, aby w tym roku w oknach polskich domów zapalić świece solidarności zrodził się przy grobie św. Jana Pawła II podczas Narodowej Pielgrzymki Polaków do Rzymu. Akcja jest nawiązaniem do świecy zapalanej przez św. Jana Pawła II w czasie stanu wojennego.

W ślad za papieżem Polakiem solidarność z brutalnie stłamszonym w swojej większości narodem zaczął podobnie wyrażać także prezydent USA Ronald Reagan i wielu innych mieszkańców wolnego świata. Ten piękny symbol przypomniał nam Benedykt XVI w roku 2011, ustawiając zapaloną świecę w tym samym papieskim oknie w noc poprzedzającą beatyfikację Jana Pawła II.

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, ksiądz Henryk Zieliński, zachęca nas do tej akcji: „Zacznijmy więc od zapalenia w oknach świecy solidarności z nienarodzonymi. Niech to będzie na początek jeden wieczór 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prośmy też św. Jana Pawła II o pomoc. Może Bóg się nad nami zlituje i jeszcze raz nam pobłogosławi w upominaniu się już nie o nasze prawa, ale o prawa naprawdę najsłabszych.”

Nie chodzi jednak o wolność i prawa tych, którzy już się narodzili i żyją na polskiej ziemi, ale o prawo do życia dla nienarodzonych, którzy we własnej obronie występować jeszcze nie mogą.

Bardzo zachęcamy do włączenia się do akcji solidarności z dziećmi nienarodzonymi.

 

JB
Źródło: wPolityce.pl

 

 

Nasze inicjatywy