Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Papież Franciszek: Aborcja to dzieciobójstwo!

Fot.: Casa Rosada / Wikimedia Commons

Papież Franciszek podczas spotkania z Forum Włoskich Rodzin, mocno skomentował kwestię aborcji eugenicznej – „W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dzisiaj robimy to samo, ale w białych rękawiczkach”.

Podczas zjazdu włoskich rodzina do Watykanu, Papież Franciszek w mocnych słowach mówił, że aborcję dokonywaną z powodu chorób i wad płodu człowieka porównać należy do działań nazistów. Dodał, że współcześnie eugenika to zabijanie „w białych rękawiczkach”.

Dziś niebezpiecznym jest kierunek myślenia, że aborcja jest „modą” lub „zwyczajem”, pomimo tego ze to zabójstwo dziecka.

Papież zwrócił uwagę, że gdy lekarz informuje rodziców o chorobie genetycznej swojego nienarodzonego dziecka to większość decyduje się na aborcję – „To dzieciobójstwo. Aby zapewnić sobie spokojne życie, zabija się niewinnego”.

Papież podkreślił: „największym darem są dzieci także wtedy, gdy są chore. Dzieci przyjmuje się takie, jakie przychodzą na świat, jakie przysyła je Bóg”.

 

JB
Źródło: fronda.pl

 

 

Nasze inicjatywy