Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Peru: Nie dla tabletki „dzień po”

Fot.: Darren Robertson / FreeDigitalPhotos

Konferencja Episkopatu Peru w związku z decyzją sądu w Limie o darmowej dystrybucji tzw. „doustnej antykoncepcji awaryjnej”, znanej też jako pigułka „dzień po” opowiedziała się zdecydowanie przeciwko rozpowszechnianiu pigułek uzasadniając, że domniemane dobro związane z użyciem tabletki nie przewyższa wartości poczętego życia.

Hierarchowie wskazują dalej na ideologiczne manipulacje, które dążą do przedefiniowania pojęcia początku życia, poczęcia i ciąży. Wyrażają także ubolewanie, że tam, gdzie tolerancja uważana jest za wartość, księża, lekarze i adwokaci katoliccy broniący życia i rodziny spotykają się z nietolerancją i uprzedzeniem. Nawet kiedy używają argumentów naukowych i prawnych, zarzuca się im odwoływanie się jedynie do wiary i nazywa fundamentalistami.

Peruwiańscy biskupi domagają się prawnej obrony życia poczętego. Wskazują też na sprzeczność orzeczenia dopuszczającego bezpłatną dystrybucję tabletek „dzień po” z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zakazującym państwu rozprowadzanie leków o właściwościach aborcyjnych.

 

JB
Źródło: pl.radiovaticana.va

 

 

Nasze inicjatywy