Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Poznaj prawdę o antykoncepcji

Fot. Wikimedia Commons

Senator RP i onkolog dr Dorota Czudowska przestrzegła o skutkach ubocznych i zagrożeniach, które niesie ze sobą stosowanie antykoncepcji.

Spotkanie dr Czudowskiej w Legnicy z dziennikarzami ma związek z planowaną na 22 marca konferencją naukową pt. „Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny?”.

Lekarz podkreśliła, że zwłaszcza środki hormonalne niosą ze sobą wiele zagrożeń dla zdrowia a nawet życia kobiety: „Wystarczy przeczytać ulotkę, która dołączona jest do pigułek. Jest tylko kilka zdań mówiących o działaniu pigułki, natomiast zdecydowana większość to opis możliwych skutków ubocznych. W ten sposób firmy farmaceutyczne zabezpieczają się przed ewentualnymi roszczeniami klientek”.

Dr Czudowska wymieniła udokumentowane naukowo niebezpieczeństwa stosowania antykoncepcji:  rak piersi, rak szyjki macicy, udary, choroby narządów wewnętrznych.

Znane są przypadki stosowania środków hormonalnych nawet przez trzynastolatki. W dłuższym okresie czasu może to doprowadzić nawet do bezpłodności czy oziębłości” – podkreśliła Czudowska.

Konferencja pt. „Poznaj prawdę o antykoncepcji”, to będzie trzecie spotkanie naukowe, na którym omawiane są ważne tematy dotyczące życia i rodziny. Do tej pory poruszano zagadnienia: In vitro i naprotechnologii a także gender i rodziny.

Organizatorami sesji są: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz legnicki oddział PiS z Senator Dorotą Czudowską.

za: ekai.pl

Nasze inicjatywy