Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Poznaniacy „zrobili krok”…

Fot. marszdlazycia.pl

Kilka tysięcy Poznaniaków wzięło udział 11 maja w kolejnym już Marszu dla Życia. Uczestnicy maszerowali pod hasłem: „Zrób krok! Zróbmy razem milion kroków dla życia!”.

Przed marszem odbył się festyn rodzinny na Placu Trzech Krzyży. Organizatorzy przy okazji marszu przeprowadzili akcję „Pieluszka dla Maluszka”. Zebrano ponad 16 tys pieluch, które zostaną przekazane rodzinom w trudnej sytuacji finansowej.

Poznaniaków idących w marszu w specjalnym liście z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej pozdrowił Papież Franciszek. W przesłaniu, odczytanym do uczestników, można było usłyszeć:

„Po modlitwie Anioł Pański, w niedzielę 2 lutego br., z okazji obchodzonego wówczas we Włoszech Dnia Życia, Ojciec Święty powiedział: Kieruję moje pozdrowienie i słowa zachęty do stowarzyszeń, ruchów i ośrodków, zaangażowanych w obronę i krzewienie życia. Każdy wierzący powinien bronić życia na wszystkich jego etapach… (…) Ojciec Święty kieruje te słowa również do Uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu. Życzy, by przesłanie Marszu, oparte o słowa świętego Jana Pawła II: „Przyszłość świata idzie przez rodzinę”, uwrażliwiło wszystkich, a szczególnie instytucje odpowiedzialne za podejmowanie konkretnych działań, na potrzeby rodzin i ochronę życia”.

Maszerujący nieśli transparenty i tablice, na których można było przeczytać pozytywne przesłanie: „Życie cudem jest”  czy „Każde dziecko darem Nieba”.

Marsz koordynowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. „Nie chcemy wykrzykiwać antyaborcyjnych haseł, nie chcemy nikogo atakować. Chcemy pokazać, że każde życie jest cudem” – powiedziała Marzena Kasprzak z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

za: KAI, gazeta.pl

Nasze inicjatywy