Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Prezydent Duda podpisze ustawę o zakazie aborcji eugenicznej

Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Prezydent zdecydowanie broni życia dzieci z zespołem Downa – „Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa” – zapowiada prezydent Andrzej Duda

Andrzej Duda w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” powiedział, że jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można zabijać dzieci z zespołem Downa.

„Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego.”

Na pytanie jak zachowa się, gdy na jego biurko trafi do podpisania obywatelski projekt ustawy zakazującej aborcji dzieci podejrzewanych o wrodzone wady i choroby mówi:

„Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa” – zadeklarował Andrzej Duda.

Obecnie trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, który zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby.

W 2015 roku z wymienionej przyczyny zabito w Polsce legalnie 1000 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (wcześniej trudno o diagnozę!), bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się urodzić żywe dzieci, których potem nie reanimuje się, ale czeka się, aż po wielu godzinach umrą.

 

JB
Źródło: gosc.pl

 

Nasze inicjatywy