Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Prezydent RP o aborcji eugenicznej

Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że przepis mówiący o dopuszczalności aborcji ze względu na prawdopodobieństwo wady nienarodzonego dziecka jest nadużywany. Zaznaczył, że należy wprowadzić zdecydowanie twardsze rozwiązania prawne w tym zakresie.

„Zdecydowanie uważam, że ten wyjątek od zakazu aborcji w Polsce spowodowany wadami płodu, jest absolutnie nadużywany. Tutaj trzeba wprowadzić zdecydowanie twardsze rozwiązania prawne – w tym aspekcie powtarzam, co do aborcji eugenicznej, ze względu na rzekome uszkodzenie płodu. Tutaj zdecydowanie przepisy muszą być bardziej restrykcyjne, nie mam co do tego żadnych wątpliwości” – mówił prezydent.

Projekt ustawy przygotowany przez obywatelską inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”, ma jeden postulat – wykreślenie z polskiego prawa zgody na aborcję eugeniczną. W demokratycznym państwie prawa nie powinno być żadnej możliwości uśmiercenia dziecka w prenatalnej fazie życia ze względu na podejrzenie wady wrodzonej, choroby lub niepełnosprawności.

W 2016 r. zabito w polskich szpitalach w majestacie prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Były to późne aborcje – wykonywane najczęściej w 5. i 6. miesiącu ciąży.

Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza #ZATRZYMAJABORCJĘ ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej i powstrzymanie tego okrutnego procederu.

Do końca zbiórki pozostał tylko tydzień. Zachęcamy wszystkich do podpisania się pod tą inicjatywą.

Pomóż zmienić nieludzkie prawo!

 

JB
Źródło: jedenznas.pl

 

Nasze inicjatywy