Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Pro-aborcjonistka za pro-aborcjonistkę

Sylvia Burwell, fot. Wikimedia Commons

Sylvia Burwell została nominowana przez prezydenta Baracka Obamę na stanowisko szefowej Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA.

Jej poprzedniczka Kathleen Sebelius, która zrezygnowała 10 kwietnia, była odpowiedzialna za wdrażanie reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych, tzw. Obamacare.

To sztandarowy program prezydenta USA. Niestety, w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zmusza się pracownikom, m.in. by opłacali pracownikom koszty antykoncepcji, sterylizacji i środków wczesnoporonnych.

Jak zauważyli amerykańscy obrońcy życia Sebelius, która była zwolenniczką aborcji została zastąpiona przez Burwell, która jest aktywną działaczką na rzecz propagowania aborcji.

Nowa szefowa departamentu zdrowia kierowała poprzednio Globalnym Programem Rozwoju realizowanym przez Fundację Billa i Melindy Gates. W tej proaborcyjnej organizacji pracowała w latach 2001 – 2012. Fundacja Gatsów wspiera finansowo Planned Parenthood a także lobbuje na rzecz wprowadzenia pro-aborcyjnych rozwiązań na świecie.

Sylvia Burwell była także zaangażowana w kampanię pro-aborcyjnych kandydatów na prezydenta USA podczas kampanii Dukakis/Bentse i Clinton/Gore. W latach 1997 – 1998 była zastępcą szefa sztabu kampanii Billa Clintona.

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy