Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

,,Procesja ze Świętymi” w Szczecinie

31 października ulicami Szczecina przejdzie mistyczna,,Procesja ze Świętymi”. Uczestnicy poniosą ok. 100 relikwii świętych patronów, świece oraz 30 kadzielnic, śpiewając jednocześnie Litanię do Wszystkich Świętych.

Powodem zorganizowania procesji, jest zaobserwowanie postępującej sekularyzacji Dnia Wszystkich Świętych. Jak mówi Prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk moda ta, jest obrazoburcza wobec naszego przywiązania do czci świętych oraz pamięci o zmarłych.

Pochód jest skonfrontowany z upamiętnieniem reformacji, podczas której odrzucono kult Świętych. 31. 10 to także dzień współcześnie degradowany przez zachodnie Halloween. Procesja ma ukazać głębię oraz mistykę kultu, związaną z wyjątkowym dla katolików dniem. Jak przyznaje ks. Tomasz Kancelarczyk pomysłodawca procesji – „W dzisiejszym świecie, z jednej strony tak bardzo odduchowionym, a z drugiej naszpikowanym magią i zabobonami, potrzeba jest autentycznej mistyki, wypływającej z życia Kościoła”.

W uroczystym pochodzie poniesione zostaną relikwie świętych, wyeksponowane nad głowami uczestników. Mistyczna procesja będzie swego rodzaju egzorcyzmem, w trakcie którego uczestnicy wezwą pomocy Wszystkich Świętych i poproszą o wstawiennictwo w sprawach, które dotykają ich życia.

„Procesja ze Świętymi” wyruszy o godz. 19:00 spod pomnika św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach i zakończy się w szczecińskiej Katedrze, gdzie celebrowana będzie Msza św.

 

Źródło: dlazycia.info

Nasze inicjatywy