Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Prof. Wanda Półtawska honorowym obywatelstwem Limanowej

Fot.: limanowa.in

Bliska przyjaciółka św. Jana Pawła II, prof. Wanda Półtawska została uhonorowana medalem oraz tytułem „Honorowego Obywatela Miasta Limanowa”.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, sprawowaną w intencji Wandy Półtawskiej i jej bliskich. Koncelebrze przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Druga część uroczystości miała miejsce w Limanowskim Domu Kultury. Zgromadziła ona samorządowców, posłów, kapłanów, przedstawicieli lokalnych instytucji oraz bliskich prof. Półtawskiej.

Burmistrz Limanowej Władysław Bieda podkreślił, że wyróżnienie prof. Wandy Półtawskiej jest także sposobem na pokazanie wartości, jakimi się kieruje. – „Chcielibyśmy, aby te idee, ten sposób na życie jaki dawał nam papież Jan Paweł II i jaki rozpowszechnia prof. Wanda Półtawska, przyświecał nam w życiu codziennym” – mówił Władysław Bieda.

Po wręczeniu medalu i kwiatów przez burmistrza i przewodniczącą Rady Miasta Jolantę Juszkiewicz, głos zabrała prof. Wanda Półtawska, która przyznała, że jest szczególnie związana z ludźmi żyjącymi na Limanowszczyźnie – „Tu jest miejsce, gdzie dobro jest praktykowane, a ludzie są życzliwi. Zostałam tu przyjęta w chorobie, w której moje możliwości zaczęły się kończyć, a ci ludzie stąd okazali się tymi, którzy mi najbardziej pomogli. Wtedy tu zdobyłam mnóstwo nowych przyjaciół” – mówiła prof. Wanda Półtawska podczas uroczystości.

Najwięcej uwagi w swojej wypowiedzi Wanda Półtawska poświęciła wspomnieniom wspólnych wizyt z Karolem Wojtyłą w Beskidzie Wyspowym i Gorcach – „Tu spędzaliśmy piękne chwile i nabieraliśmy energii do działania. Beskid Wyspowy jest urokliwy, a poza tym było tu piękno i spokój, mogliśmy się modlić. Mało ludzi wie, że tutaj jest tak pięknie, ale właśnie dzięki temu mieliśmy spokój”.

Wanda Półtawska ma 94 lata. Jest doktorem nauk medycznych, specjalistą w dziedzinie psychiatrii. To także bliska przyjaciółka papieża św. Jana Pawła II, która była obecna przy jego śmierci. Przede wszystkim stawia na pracę z młodzieżą, jest działaczką pro- life i autorką deklaracji wiary lekarzy katolickich.

 

JB
Źródło: wPolityce.pl, limanowa.in

Nasze inicjatywy