Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Projekt „edukacji seksualnej” odrzucony

Sejm ogromną większością głosów odrzucił projekt wprowadzenia do wszystkich typów szkół obowiązkowego przedmiotu „wiedza o seksualności człowieka”.

Projekt został zgłoszony przez Wandę Nowicką. Popierali go też posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Twojego Ruchu.

Dariusz Piontkowski (PiS) zaznaczył, że autorzy projektu usiłują zapoznać dzieci z technikami seksualnymi w oderwaniu od edukowania o miłości i rodzinie. Jest to wbrew prawu rodziców do wychowywania swoich dzieci zgodnie z własnymi wartościami. A to jest postępowanie wbrew Konstytucji – podkreślił poseł.

Z kolei Marzena Dorota Wróbel (Solidarna Polska) wskazała, że istniejący obecnie przedmiot wychowanie do życia w rodzinie daje dobre efekty. Na tle innych europejskich krajów, które wprowadziły u siebie „edukację seksualną”, w Polsce występuje najniższy wskaźniki nieplanowanych poczęć.

Wróbel stwierdziła, że typ edukacji proponowanej przez Nowicką „dewastowałby wnętrza młodych ludzi”. Posłanka spointowała projekt ustawy: „To nie jest edukacja, ale propozycja demoralizacji”.

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że rząd zaprezentuje w przyszłym roku swoją propozycję w zakresie „edukacji seksualnej”, która szanować będzie „odrębność rodziców w tej sprawie”.

za: gazeta.pl

Nasze inicjatywy