Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

„Promowanie aborcji to prawdziwa nierówność”

Orędzie o stanie państwa, które wygłasza prezydent Barack Obama w 2011 r., fot. Wikimedia Commons

Senator Mike Lee upomniał się o prawo do życia dla dzieci nienarodzonych, odnosząc się do programowego orędzia o stanie państwa, wygoszonego przez prezydenta USA.

W kluczowym dla polityki amerykańskiej wystąpieniu z 28 stycznia 2014 r., Barack Obama grzmiał kilkakrotnie przeciwko istniejącej „nierówności” finansowej w Stanach Zjednoczonych.

Senator Lee zauważył jednak, że prawdziwa nierówność ma o wiele mniej wspólnego z różnicą dochodów miedzy ludźmi, a znacznie bardziej z tym, że rząd używa swojej władzy do ograniczania możliwości ekonomicznego rozwoju, niszczenia tradycyjnej definicji małżeństwa i pozbawiania milionów dzieci prawa do narodzenia.

„Nierównością jest odmawianie żywym, nienarodzonym dzieciom prawnej ochrony, zwalniając jednocześnie patologiczne kliniki dokonujace późnoterminalnych aborcji z przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa” – podkreślił senator związny z Tea Party.

Barack Obama jest uznawany w Stanach Zjednoczocnych za najbardziej proaborcyjnego prezydenta w historii. Już na początku swoich rządów zapowiedział, że zawetuje każdą próbę zmiany prawa, które ograniczałoby możliwość wykonywania późnoterminalnych aborcji czy pozbawiało ich finansowania z pieniędzy podatników.

Prezydent jest również gorliwym promotorem „małżeństw” homoseksulanych.

za: lifesitenews.com

Nasze inicjatywy