Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Promują aborcję w Senacie USA

Sala posiedzeń Senatu USA, fot. Wikimedia Commons

Demokraci usiłują przepchać w amerykańskim Senacie ustawę „Zdrowie Kobiet”, w której forsują aborcję bez żadnych ograniczeń do momentu urodzenia dziecka.

Oczywiście nie troszczą się o zdrowie kobiet, ale w rzeczywistości znajdują się pod wpływem takich grup lobbingowych jak Planned Parenthood, którym zależy na istnieniu nieograniczonego dostępu do aborcji.

Planned Parenthood od dawna stosuje system kwot – określonych limitów aborcji, które powinny wykonać poszczególne klinik aborcyjne. Nawet wręcza nagrody za przekroczenie limitów.

Jednocześnie coraz więcej praw pro-life uchwalanych jest na poziomie lokalnym, co utrudnia wykonywanie aborcyjnego procederu.

Projekt w imieniu demokratów przedstawiał senator Richard Blumenthal. Według niego kwestia „zdrowia kobiety” jest wykorzystywana przez obrońców życia do „blokowania praw kobiet”. Dostęp do aborcji jest zaś „niezbędny dla opieki zdrowotnej kobiet”.

Amerykańscy obrońcy życia wskazują na demagogię, która zawarta jest w projekcie demokratów. Istnieje bowiem szereg naukowych dowodów wykazujących, że to właśnie aborcja – nawet w warunkach legalności – jest niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia kobiet.

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy