Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Przeżyło aborcję we Wrocławiu

Fot. Wikimedia Commons

Dziecko, u którego zdiagnozowano zespół Downa zostało poddane aborcji na przełomie stycznia i lutego br. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

Matka była w 23-24 tygodniu ciąży. Aborcja okazała się nieudana, dziecko na szczęście przeżyło i zostało uratowane.

Ważyło już 700 gramów i to – paradoksalnie – przyczyniło się do uratowania. W szpitalu wywołano sztuczny poród. „Nikt z podejmujących decyzję o wywołaniu akcji porodowej ginekologów nie przypuszczał, że dziecko będzie ważyć tak dużo, natomiast neonatolodzy nie mogli nie ratować 700-gramowego dziecka” – powiedział anonimowy lekarz portalowi w polityce.pl, który opisał wydarzenie.

Widząc „tak duże” dziecko pielęgniarki i lekarze rozpoczęli akcje reanimacyjną, poddając je natychmiastowej intubacji. Dziecko jest chore, ma poważną wadę serca.

Jeśli ważyłoby o 200 gramów mniej, lekarze zostawiliby je, by umarło. „O tyle jego waga przekroczyła granicę, po której neonatolodzy podejmują akcję reanimacyjną” – napisał portal wpolityce.pl

Dyrekcja szpitala odmówiła komentarzy na temat zdarzenia, powołując się na tajemnicę lekarską. Prof. Witkiewicz zakomunikował jedynie, że dziecko żyje, choć jest w ciążkim stanie, i przebywa w szpitalu.

za: wpolityce.pl

Nasze inicjatywy