Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Rozwój poczętego dziecka tydzień po tygodniu film USG 3D

Dziecko w 7 tygodniu od poczęcia.

Fundacja Bractwo Małych Stópek przygotowała film przedstawiający USG zrobione w jakości 3D mikro kamerą od czwartego tygodnia poczęcia do momentu narodzin dziecka.

https://youtu.be/BILirxDWCaY

Życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. W tej chwili zostają określone takie cechy dziecka, jak: płeć, kolor oczu, włosów i skóry, tendencja do wysokiego lub niskiego wzrostu, krzepkie zdrowie lub skłonność do pewnych chorób.

W czwartym tygodniu od zapłodnienia u rozwijającego się w łonie matki dziecka widać pulsujące serduszko. Kształtuje się mózg, a krew krąży w zamkniętym układzie naczyń, oddzielnym od krążenia matki.

W szóstym tygodniu tworzy się szkielet dziecka. Funkcjonują już nerki, płuca, wątroba i serce. Rejestruje się już fale elektromagnetyczne wysyłane przez mózg człowieka.

W dziesiątym tygodniu działają już wszystkie organy. Ukształtowały się nóżki i rączki. Na palcach rąk wykształciły się linie papilarne. Dziecko reaguje na bodźce zewnętrzne, odczuwa ból. Dalszy rozwój polega jedynie na doskonaleniu pracy istniejących już narządów i wzroście człowieka.

W dwunastym tygodniu dziecko potrafi podkurczać nogi, obracać stopy i prostować palce u nóg, zaciskać piąstkę, marszczyć brwi. Wykazuje w swoim zachowaniu i budowie indywidualne cechy; odczuwa i reaguje na stany emocjonalne matki. Funkcjonują już wszystkie narządy: i tak np. wątroba wytwarza żółć, trzustka – insulinę, a przysadka mózgowa – hormon wzrostu. Dziecko osiąga około 9 cm wzrostu i około 30 g wagi.

 

JB
Źródło: Fundacja Bractwo Małych Stópek

 

Nasze inicjatywy