Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Senyszyn: ujednolicić w UE sprawę życia

Joanna Senyszyn, fot. Wikimedia Commons

Joanna Senyszyn jest kolejnym politykiem lewicy, który postuluje ujednolicenie prawa w całej UE w zakresie życia i rodziny.

Swoje poglądy Senyszyn przedstawiła wypełniając ankietę „Rzeczpospolitej”. Gazeta zapytała ją o prawo rodzinne, tzw. małżeństwa homoseksualne i aborcję.

Liderka list SLD do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim odpowiedziała:

Prawo dotyczące zawierania małżeństw (związków) przez pary homoseksualne powinno być ujednolicone w całej Unii. Podobnie jest z prawami seksualnymi i reprodukcyjnymi. Są to prawa człowieka, których nieprzestrzeganie stanowi naruszenie praw kobiet i dziewcząt do równego traktowania, niedyskryminacji, godności i zdrowia oraz wolności od nieludzkiego i poniżającego traktowania. Nie ma żadnego powodu, aby w tym obszarze sztucznie ograniczać kompetencje Unii”.

Przypomnijmy, że obecnie Unia Europejska nie ma kompetencji w regulowaniu spraw życia i rodziny. Są to kwestie zostawione kompetencji państw członkowskich.  Realizacja postulatu podnoszonego przez lewicę oznaczać będzie zamach na rozwiązania pro-life istniejące w Polsce.

za: rp.pl

Nasze inicjatywy