Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Jeśli chcesz odnaleźć siebie…”

Fot.: Małgorzata Piszek

Już niebawem, 29 lipca 2016 roku w Parku Krowoderskim w Krakowie o godz. 21.15 odbędzie się Koncert pt. „Jeśli chcesz odnaleźć siebie” w wykonaniu utalentowanego, autystycznego Jakuba Piszka.

Jest to koncert złożony z utworów chrześcijańskich z repertuaru zespołu TGD, Saruel, Gospel Rain, Mieczysława Szcześniaka, Beaty Bednarz i innych. Piosenki będzie wykonywał niepełnosprawny intelektualnie, autystyczny Jakub z 4 osobowym zespołem wokalnym, śpiewającym w układzie trzygłosowym oraz zespół muzyczny pod kierownictwem Małgorzaty Piszek, mamy Jakuba.

Wykonywane piosenki połączone będą utworami poetyckimi Karola Wojtyły, ks. Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera i innych. W trakcie koncertu wiersze będą czytane przez dwójkę młodych aktorów, studentów Akademii Teatralnej w Krakowie. Zarówno teksty piosenek jak wiersze są bardzo starannie dobrane. Są to teksty z bardzo głębokim przesłaniem, a razem tworzą całość dramaturgiczną. Mówią o nadziei, żywej relacji z Bogiem, o miłości, sensie życia ale przede wszystkim, jak mówi Małgorzata Piszek: „Teksty przekazuje mój niepełnosprawny syn, są one nośnikiem prawdy o tym jaką rolę pełnią osoby niepełnosprawne w naszym życiu. Często pojawienie się dziecka niepełnosprawnego w rodzinie odbierane jest tak jakby to była kara i koniec wszystkiego. A przecież to właśnie jest początek czegoś pięknego”.

Jakub śpiewa od wielu lat wykorzystując doświadczenie swojej mamy, nabyte w pracy w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Przygotowują różne utwory zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Razem występują na różnych koncertach w Polsce jak również w Austrii, Hiszpanii (Marbella – Teatr Ciudad) i na Festiwalu Młodych z okazji ŚDM w Sydney.

Małgorzata Piszek zauważyła, że muzyka ma na Jakuba działanie terapeutyczne: „pracując z nim i ucząc nowych utworów jestem w stanie wyprowadzić go z największego napięcia i zapętlenia”.

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Jeśli chcesz odnaleźć siebie…”

Data:

29 lipca 2016, piątek godz. 21:15

Miejsce:

Kraków, Park Krowoderski (miedzy ulicami: Opolską, Tadeusza Makowskiego, Jana Palacha, Władysława Łokietka i Batalionu „Skała” AK)

Wykonawcy:

Jakub Piszek
Emilia Pietras
Ada Prusinowska
Sylwia Guzek
Marta Gorzkowska
Emilia Bury
Robert Ciszewski

oraz zespół muzyczny w składzie:

Małgorzata Piszek – piano
Tadeusz Melon – skrzypce
Krzysztof Szczotka – perkusja

JB
Fot.: Małgorzata Piszek

 

 

 

 

Nasze inicjatywy