Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Skandaliczna decyzja prezydent Warszawy

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Wikimedia Commons

Prezydent Gronkiewicz-Waltz zwolniła prof. Bogdana Chazana z zajmowanego stanowiska dyrektora Specjalistycznego Szpitala im Świętej Rodziny w Warszawie.

Ten znany i ceniony ginekolog, powołując się na klauzulę sumienia, odmówił dokonania aborcji chorego, niepełnosprawnego dziecka i nie wskazał żadnego innego podmiotu, w którym mogłoby ono zostać zabite. Powoływał się na prawo naturalne i prawo do sprzeciwu sumienia, które gwarantuje każdemu Polakowi konstytucja.

Decyzja prezydent stolicy jest po myśli lewicowych środowisk społeczno-politycznych, które uruchomiły nagonkę na Chazana i domagały się jego ukarania.

Skandaliczną decyzję Gronkiewicz-Waltz skrytykował kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski: „To groźny precedens, uderzający w prawa nie tylko katolików, lecz także wszystkich ludzi. Prawo stanowione nie może zmuszać lekarzy do działań wbrew ich sumieniu. Lekarz nie może ponosić konsekwencji z powodu odwołania się do klauzuli sumienia. Jeśli takie sytuacje zachodzą, należy udoskonalić prawo, a nie karać lekarza”.

Sam prof. Bogdan Chazan odnosząc się do decyzji władz Warszawy podkreślił, że „przestrzeganie zasad prawa naturalnego będzie prawdopodobnie przyczyną eliminowania lekarzy i w efekcie ograniczenia dostępu do stanowisk pracy lekarzom wierzącym„.

Przypomniał także, że dziecko, którego nie chciał zabić poczęte było w in vitro: „Wiadomo, że takie zapłodnienie wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia wad ogólnorozwojowych u dzieci poczętych tą drogą. Media przemilczały tę kwestię”.

Sprawa prof. Bogdana Chazana to kolejny odcinek bitwy o szacunek dla życia człowieka w Polsce i prawo do sprzeciwu sumienia wobec zabijania nienarodzonych dzieci.

za: gazeta.pl, fronda.pl

Nasze inicjatywy