Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Skandaliczna decyzja w Wielkiej Brytanii

Siedziba Królewskiego Kolegium Położnictwa i Ginekologii, fot. Wikimedia Commons

Królewskie Kolegium Położnictwa i Ginekologii nie będzie dopuszczać do specjalizacji lekarzy, którzy – powołując się na sprzeciw sumienia – odmawiają podania pacjentkom środków wczesnoporonnych.

Oznacza to zamknięcie drogi kariery dla wielu brytyjskich lekarzy, którzy szanują życie człowieka od poczęcia. Nie będą się oni mogli specjalizować także w różnych obszarach medycyny okołoporodowej. Nie chodzi więc tylko o ginekologię czy położnictwo, ale również leczenie niepłodności, aids, opiekę nad kobietą w czasie menopauzy czy depresji poporodowej.

Mimo że specjalizacja w Królewskim Kolegium nie jest konieczna do wykonywania pracy lekarza, w praktyce jest przepustką do wszystkich prestiżowych klinik i szpitali.

Lekarze w Wielkiej Brytanii mogą się powoływać na klauzulę sumienia w przypadku aborcji, co gwarantuje im ustawa z 1967 r. legalizująca zabijanie dzieci nienarodzonych.

W rzeczywistości niemal wszyscy, którzy są przeciwnikami wykonywania zabiegu aborcji, nie akceptują podawania pacjentkom środków wczesnoporonnych.

za: pl.radiovaticana.va

Nasze inicjatywy