Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Śluby w obronie życia

Fot.: JB

Akademia Obrońców Życia zaprasza na złożenie prywatnych ślubów w intencji poświęcenia się obronie życia. Uroczystość będzie miała miejsce 10 grudnia w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej przy klasztorze Ojców Kapucynów w Krakowie.

Akademia Obrońców Życia, od wielu lat praktykuje prywatne śluby składane w intencji poświęcenia się obronie życia, jako szczególną formę pobożności adresowaną do działaczy pro-life. Dotychczas skierowane były one do osób uczestniczących w spotkaniach i działaniach Akademii. W tym roku prowadzący Akademię umożliwili złożenie ich również innym osobom z szeroko rozumianego środowiska obrońców życia.

Uroczystość odbyć ma się w czwartek: 10 grudnia 2015 r. o godz. 19:00 w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej przy klasztorze Ojców Kapucynów w Krakowie (ul. Loretańska 11).

Akademia Obrońców Życia zaprasza również na formacyjne spotkanie przygotowujące do uroczystości w czwartek 3 grudnia 2015r o godz. 18:15, do sali nr: 008 w podziemiach klasztoru Ojców Kapucynów. Organizatorzy mają nadzieję, iż ta propozycja spotka się z zainteresowaniem i odzewem wszystkich tych, dla których obrona życia jest odpowiedzią, na głębsze i osobiste wezwanie w ich własnym, duchowym powołaniu.

Akademia Obrońców Życia jest powstałą kilkanaście lat temu grupą osób, które w radykalny sposób pragną poświęcić się obronie ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Akademia kształtuje przyszłe kadry i kompetentnych liderów w obszarze szeroko rozumianej ewangelizacji w duchu pro-life. Działania adresowane są do wszystkich osób, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznego stawania w obronie dzieci nienarodzonych.

Akademia Obrońców Życia prowadzi liczne akcje ewangelizacyjne adresowane do dorosłych i młodzieży. Fundamentem wszystkich działań jest modlitwa, zwłaszcza Eucharystyczna oraz duchowość maryjna, szczególnie odnosząca się do Matki Bożej Loretańskiej jak również do Jej nauczania zawartego w objawieniach z Guadalupe. Podstawowym dokumentem, do którego odwołuje się Akademia Obrońców Życia jest encyklika Jana Pawła II: „Evangelium Vitae”, która stanowi dla nich główny punkt odniesienia i źródło inspiracji.

Każde spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 17:30 w Klasztorze Ojców Kapucynów w Krakowie (ul. Loretańska 11) w trakcie której uczestnicy powierzają Bogu wszystkie modlitwy oraz intencje związane z obroną życia człowieka. Opiekunem duchowym jest o. Krzysztof Niewiadomski (OFM Cap.)

Więcej informacji na temat Akademii Obrońców Życia: www.obroncyzycia.pl

 

JB
Źródło: Akademia Obrońców Życia

Nasze inicjatywy