Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Specjalny fundusz dla dzieci zagrożonych aborcją

Fot. Wikimedia Commons

Irlandzcy obrońcy życia zrzeszeni w The Pro Life Campaign uruchomili specjalny fundusz pomocowy na rzecz ratowania dzieci będących ofiarami aborcyjnego prawa.

Rząd Irlandii doprowadził w ubiegłym roku do legalizacji aborcji w przypadku tzw. zagrożenia życia kobiety oraz gdy matka grozi popełnieniem samobójstwa (tu zgodę na aborcję muszą potwierdzić dwaj psychiatrzy i położnik).

Przypadek matki w ciąży, która groziła samobójstwem, wydarzył się niedawno w Irlandii. Choć psychiatrzy potwierdzili zgodę na aborcję, odmienne zdanie miało konsylium trzech położników. W efekcie dziecko zostało urodzone na skutek cesarskiego cięcia w 25 tygodniu prenatalnego życia.

Zwolennicy aborcji wyrazili oburzenie z powodu urodzenia dziecka. Odpowiedzią obrońców życia na ten fakt jest uruchomienie funduszu pomocowego The Little One Fund – dziecko otrzyma najlepszą możliwą pomoc medyczną oraz będzie zabezpieczone finansowo w przyszłości.

Gromadzone pieniądze przeznaczone zostaną również na rzecz innych dzieci, które urodzą się w podobnych okolicznościach.

Dr. Ruth Cullen, która jest rzecznikiem prasowym The Pro Life Campaign powiedziała, że dziecko, które się niedawno urodziło – pomimo uchwalonego niedawno aborcyjnego prawa – jest „niewygodną prawdą” dla zwolenników aborcji.

za: lifenews.com

Nasze inicjatywy