Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Stowarzyszenie Wsparcia Położnych „Ręce Życia”

Fot. facebook.com/Solidarni.z.polozna

W Polsce powstało stowarzyszenie, które chce stać na straży klauzuli sumienia dla położnych, by nie musiały uczestniczyć w zabijaniu dzieci poczętych.

Stowarzyszenie Wsparcia Położnych „Ręce Życia” rozpoczęło działalność na początku marca.

W powstanie organizacji zaangażowana jest Agata Rejman, która odmówiła udziału w aborcji i odważyła się poinformować o zabijaniu dzieci nienarodzonych w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia. Szpital domaga się przeprosin od położnej za rzekomą „utratę dobrego imienia” i wpłacenia 50 tys. zł na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Rejman otrzymała poparcie 22 koleżanek ze szpitala, polskich działaczy pro-life, a także części polityków. Do stowarzyszenia zgłaszają się położne z innych miejsc Polski.

Kobiety chcą wspólnie walczyć o swoje prawa. Klauzula sumienia nie jest w praktyce uznawana przez szefostwo szpitali w przypadku położnych.

Nieprawdą jest, że położna nie bierze udziału w aborcji. Udział nasz jest większy niż lekarza, ponieważ cały czas obserwujemy pacjentkę. Podajemy niektóre leki, musimy przygotować narzędzia do zabiegu. Potem musimy asystować przy abortowaniu dziecka, a następnie zajmujemy się nim, np. odkładamy na bok zwinięte w chustę chirurgiczną. Potem wracamy niestety do lekarza, aby asystować przy zabiegu” – przypomniała Rejman sytuację położnych.

Senator Kazimierz Jaworski informując o powstaniu stowarzyszenia, na konferencji prasowej 4 marca br., powiedział: „Ludzie powinni mieć prawo, żeby nie musieli łamać w pracy swoich sumień”.

Zobacz stronę stowarzyszenia: www.recezycia.pl

za: niezalezna.pl, supernowosci24.pl;

Nasze inicjatywy