Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Św. Matka Teresa – matka ubogich i wielka obrończyni życia nienarodzonych

Fot.: Túrelio/Wikimedia Commons

Rok temu, 4 września 2016 roku Św. Matka Teresa została ogłoszona świętą przez papieża Franciszka podczas Mszy św. na placu św. Piotra w Watykanie. Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1979 r. kojarzona jest przede wszystkim z niesieniem pomocy najuboższym i cierpiącym. Jak przypominał w homilii Ojciec Święty, była też zaangażowana w obronę ludzkiego życia.

Podczas kanonizacji Św. Matki Teresy z Kalkuty w homilii papież Franciszek powiedział: „Matka Teresa zaangażowała się w obronę życia nieustannie głosząc, że ten kto się jeszcze nie narodził, jest najsłabszym, najmniejszym, najbiedniejszym”.

Według Matki Teresy najbiedniejszymi z biednych są dzieci jeszcze nienarodzone: „To jest całkiem nagie człowieczeństwo, które nie posiada absolutnie nic. I jeżeli zostanie pozbawione nawet miłości mamy, to naprawdę jest najbiedniejszym z biednych”.

Warto przypomnieć słowa św. Matki Teresy z Kalkuty skierowane do uczestników Międzynarodowej Konferencji ONZ na temat Zaludnienia i Rozwoju, jaka miała miejsce w Kairze w 1994 roku.

„Mówię dziś do was z głębi serca – do każdego człowieka we wszystkich krajach świata (…) do matek, ojców i dzieci w miastach, miasteczkach i wsiach. Każdy z nas jest dziś tutaj dzięki miłości Boga, który mas stworzył, i naszych rodziców, którzy nas przyjęli i zechcieli obdarzyć nas życiem.

Życie jest najpiękniejszym darem Boga. Dlatego z tak wielkim bólem patrzymy na to, co dzieje się w wielu miejscach świata: życie jest umyślnie niszczone przez wojnę, przemoc, aborcję. A przecież zostaliśmy stworzeni przez Boga do wyższych rzeczy – by kochać i być kochanymi.

Wiele razy powtarzałam – i jestem tego pewna – że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?

Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (…) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony i miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (…) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego”

 

JB

 

Nasze inicjatywy